Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím

​Antukové kurty i nafukovací hala. V Plané nad Lužnicí hrají děti tenis celý rok


Sny malých tenistů bývají všude stejné. Proto i děti v Plané nad Lužnicí pokukují po Wimbledonu a chtějí se vyrovnat třeba Tomáši Berdychovi.

Tenisový areál SKT Planá nad Lužnicí je na břehu Lužnice, společnost mu tam dělají i fotbalové hřiště, posilovna nebo sauna. K dispozici jsou čtyři antukové kurty, během zimní sezony, která trvá od listopadu do konce dubna mají pro sebe tenisté nafukovací halu, ve které se hraje každý den od sedmi hodin ráno do deseti hodin večer.

Oddíl má přibližně sto členů a několik závodních družstev, ale hlavně přibližně třicet procent členské základny představují děti.

„Tenis je velmi krásný a také náročný sport. Pokud je ale dítě zaměřené spíše individuálně, pak je pro ně tenis ideální. Žádný jiný faktor neovlivní váš výsledek. Je to zcela na vás, předvedete, co je ve vás a co máte natrénováno,“ tvrdí trenérka Marcela Bacíková.

V Plané nad Lužnicí si na práci s dětmi a mládeží zakládají. Této podpoře odpovídají třeba i členské poplatky, které představují jen roční poplatek ve výši 600 korun, vstupní klubový poplatek je pak nulový. Dětem se věnují dva trenéři, vedle Marcely Bacíkové ještě Jiří Podlaha. Přes důraz na individualitu se na jihu Čech snaží pravidelně skládat družstva mladších a starších žáků, to kvůli dalším tenisovým zkušenostem a týmovému soužití. V takových družstvech pak vždy nastupují čtyři chlapci a dvě dívky.

„Tenis je náročný v tom, že se musí skloubit řada věcí. Třeba psychika s fyzickým fondem, takže se kromě tenisové přípravy zaměřujeme i na to,“ vypráví Marcela Bacíková.

Najděte si na Sportu v okolí svůj nejbližší tenisový klub

CzechTeam

Další novinky

Sazka
ČOV

Sport v okolí je společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru. Je to největší veřejná databáze sportovních klubů a sportovišť. Pomáhá rodičům i široké veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Další partneři

ČUS

ČUS

MŠMT

Česko sportuje

Sazka Olympijský víceboj