Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím

Jako samurajové. V Přerově děti cvičí Ju Jutsu


​V přerovském klubu Agatsu Ryu na vás dýchne atmosféra Japonska. Právě tady se totiž mohou děti už od sedmi let věnovat Ju Jutsu – bojovému umění samurajů. A malá zajímavost – plných 47% studentů Agatsu Ryu jsou právě děti.

Ju Jutsu, nebo Jiu Jitsu? Vysvětlení necháme právě na přerovském Agatsu Ryu. Ju Jutsu je tradiční japonské bojové umění, čili kompletní systém obrany i útoku. Žáci škol Ju Jutsu dodržují tradice, školy se pak nespecializují na závodění. Oproti tomu je Jiu Jitsu komplex sebeobrany, ve kterém se pořádají soutěže. Jestli vám jde tedy o výsledky, Agatsu Ryu nebude pro vaše děti to pravé. V Přerově se při práci s nimi zaměřují na jiné věci.

„Nesoudíme, neporovnáme. Nejezdíme na soutěže a nejsme hrr do vydávání rozsudků, kdo je lepší a kdo horší. Věříme, že každý člen naší školy je přínosem v podobě své osobnosti. Jedinou možností porovnávání by mohly být technické stupně. Naučí se vytyčit si sami cíl a tvrdě pracovat na jeho splnění. Děti zvyšují svou sebedůvěru při úspěšném složení zkoušek. Právem pak pocítí hrdost nad svým postupem,“ dočtete se na stránkách školy.

První hodina je zdarma a děti se během ní seznámí s učiteli Ju Jutsu a začnou se učit základní prvky, kterými jsou v tomto případě pády. Další hodiny už slouží k tomu, aby dítě postupně pronikalo do tajů jednotlivých technik. V případě zvládnutých zkoušek na technické stupně je dobré vědět, že zkoušky v Agatsu Ryu mají mezinárodní platnost a nejedná se tak jen o národní stupně.

Děti mohou začít cvičit od 1. října. Ty mladší dvanácti let mají tréninky v úterý a ve čtvrtek. A ceny? Cena jedné lekce bez členství v Agatsu Ryu stojí 150 Kč. Půlroční členství stojí 2900 Kč a roční zvýhodněné členství 3900 Kč.

Mimochodem, tušíte, co vlastně znamená Agatsu Ryu? V překladu je to „Způsob, jak zvítězit nad sebou samým“.

CzechTeam

Další novinky

Sazka
ČOV

Sport v okolí je společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru. Je to největší veřejná databáze sportovních klubů a sportovišť. Pomáhá rodičům i široké veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Další partneři

ČUS

ČUS

MŠMT

Česko sportuje

Sazka Olympijský víceboj