Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím

Jaromír Jágr znovu rozhýbával české děti


Slavný hokejista Jaromír Jágr se spojil se Sazkou, aby společně rozhýbali české děti. Jako ambasador projektu Sportvokolí.cz, který Sazka realizuje společně s Českým olympijským výborem, se zúčastnil sportovní akce Dostaň Jágra a poslední tři prázdninové dny porovnával s dětmi síly.

Děti ve věku 6 až 11 let si během sportovní akce měly šanci zasoutěžit přímo s legendární „68“. Bylo pro ně připraveno deset zábavných disciplín, například chůze po laně, slalom, překážková dráha, nebo oblíbené přetahování lanem.

„Nejvíc mě překvapuje, jakou mají děti sílu. Myslel jsem si, že to bude daleko jednodušší. Zejména to přetahování lanem bylo mnohem náročnější, než jsem čekal. Děcka jsou soutěživá a brala mě jako kamaráda, kterého chtěla porazit,“ hodnotí akci Jaromír Jágr.

Zatímco děti soupeřily s Jágrem, rodiče si povídali s výživovými specialisty, dětským psychologem sportu nebo vybranými olympioniky a sportovci. Během třídenní akce se v pražském areálu Podvinný mlýn objevil Martin Doktor, David Svoboda, Tomáš Verner, Olga Šípková, Lída Formanová a Kateřina Janků, která na atletických oválech skákala o tyči ještě s dívčím jménem Baďurová. Všechny děti na uvítanou dostaly sportovní vak, jménem potištěné tričko a fotku s autogramem Jardy Jágra. Ten na závěr předal medaile a vyfotil se s nimi.

Jágr je dlouhodobě ambasadorem projektu Sport v okolí, tedy největší veřejné databáze sportovních klubů a sportovišť, která pomáhá dětem i rodičům najít co nejsnazší cestu ke sportu. „Naším dlouhodobým cílem je dostat děti na hřiště. Chceme jim ukázat, že sportovní aktivita může být fajn a navnadit je, aby sportovaly samy od sebe. Není to jen o dřině. Jde o to, aby se děti nějakým způsobem dokopaly k pohybu. Pomůže jim to i v budoucnu,“ dodává Jágr.

FOTOGALERIE Dostali jste Jágra? Najděte se na fotografiích!

Čtvrtek 31. srpna - dopoledne

Čtvrtek 31. srpna - odpoledne

Pátek 1. září - dopoledne

Pátek 1. září - odpoledne

Sobota 2. září - dopoledne

Sobota 2. září - odpoledne

CzechTeam

Další novinky

Sazka
ČOV

Sport v okolí je společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru. Je to největší veřejná databáze sportovních klubů a sportovišť. Pomáhá rodičům i široké veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Další partneři

ČUS

ČUS

MŠMT

Česko sportuje

Sazka Olympijský víceboj