Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím

Kanada, nebo USA? Na Moravě je hokejový světový šampionát hráček do 18 let


​Proč by měl být hokej výsadou jen kluků? Přesvědčte se o tom o víkendu na zimních stadionech v Přerově a Zlíně, už zítra totiž padne úvodní buly světového šampionátu žen do 18 let. Mistrovství světa se navíc na stejná místa vrací po pěti letech.

Podesáté si budou rozdělovat světové medaile reprezentační výběry žen do 18 let. Pět zlatých zatím mají hráčky Spojených států, které navíc zvítězily na posledních dvou šampionátech a bojují o hattrick, čtyři zlaté mají Kanaďanky.

Karty jsou rozdané poměrně jasně, ale Česko už v krátké historii mistrovství světa získalo dva bronzy, čtyři opory hrají v zámoří a navíc buduje tým pro olympiádu.

Udělejte si výlet do Přerova nebo Zlína, vstupné je zdarma a uvidíte dobrý hokej. A navíc ve skvělé atmosféře. Když tu byl šampionát v roce 2012, přišlo dohromady 17 480 diváků, což byl jednoznačný rekord až do loňského turnaje, který se konal v kanadském St. Catharines.

Mistrovství světa žen do 18 let má i letos osm účastníků. Co se ale od prvních turnajů změnilo, to je jeho formát. Do základní skupiny A jsou zařazeny čtyři nejlepší týmy z posledního šampionátu, první dva si automaticky zajistí semifinále. Naopak dva nejslabší celky z níže postavené skupiny B budou bojovat o udržení. Zbývající čtveřice týmů si to rozdá ve čtvrtfinále.

Zatímco skupinu Kanady, Spojených států, Švédska a Ruska hostí Zlín, domácí reprezentace odehraje celý turnaj v Přerově. Český národní tým odstartuje šampionát v sobotu 7. ledna v 16:15 zápasem proti Japonsku, v základní skupině ho dále čekají Švýcarsko a Finsko. Turnaj vyvrcholí přesně o týden později, finále bude hostit zimní stadion ve Zlíně.

Zajímají vás další víkendové sportovní akce? Najdete je v kalendáři Sportu v okolí.

CzechTeam

Další novinky

Sazka
ČOV

Sport v okolí je společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru. Je to největší veřejná databáze sportovních klubů a sportovišť. Pomáhá rodičům i široké veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Další partneři

ČUS

ČUS

MŠMT

Česko sportuje

Sazka Olympijský víceboj