Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím

Na Štěpánce. Právě tam trénují mladoboleslavské děti


Mladá Boleslav patří mezi tradiční cyklokrosové bašty a na své pověsti pracuje dál. A to i díky cykloparku Na Štěpánce, ve kterém mohou děti přirozeně vstřebávat všechny potřebné dovednosti.

Vstup je zadarmo a jediným limitem je viditelnost. Právě dobou stmívání se řídí otevírací doba mladoboleslavského cykloparku, který je oplocený a na noc se zamyká. Až do konce je možné pilovat cyklistické dovednosti od 9 do 19 hodin, poté přijde na řadu "útlumový"" režim a Štěpánku je třeba opustit do 16 hodin.

Co všechno Na Štěpánce najdete?

Všechno, co je potřeba.

V rámci projektu zde vznikla kromě provozní budovy s klubovnou a sociálním zařízením především síť zajímavě řešených cest, mostků či ramp. Po dřevěných schodech je možné dostat se také nad skalky v tomto areálu a po dřevěné rampě sjet dolů. Součástí projektu je i revitalizace stávající zeleně. Provozovatelé upozorňují, že děti by zde měly jezdit jedině v doprovodu dospělého. To je dáno obtížností některých prvků. Techniku i rychlost jízdy je třeba přizpůsobit nejen terénním nerovnostem, ale také převýšení.

Právě podzim je ideální období pro nácvik jízdy v terénu. Nevzdávejte to kvůli chladnějšímu počasí a vezměte děti do mladoboleslavského cykloparku.

CzechTeam

Další novinky

Sazka
ČOV

Sport v okolí je společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru. Je to největší veřejná databáze sportovních klubů a sportovišť. Pomáhá rodičům i široké veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Další partneři

ČUS

ČUS

MŠMT

Česko sportuje

Sazka Olympijský víceboj