Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím

Přijeďte na curling. V Plzni se bojuje o olympiádu


Co takhle nasát trochu té olympijské atmosféry? A nemusíte si kvůli tomu ani zařizovat letenku do Pchjongčchangu. V Plzni totiž už zítra začíná olympijská kvalifikace v curlingu.

Západočeská metropole se od 5. do 10. prosince 2017 stane světovým centrem curlingu, přivítá totiž šestnáct špičkových týmů, kteří zde svedou boj o zbývající letenky na olympijské hry v Pchjongčchangu 2018!

Do olympijské kvalifikace 2017 se dostala osmička týmů žen a mužů na základě bodového hodnocení z mistrovství světa 2016 a 2017 a účasti na MS 2014 a 2015. Norský svaz se však nakonec rozhodl své kvalifikované místo nevyužít a norské reprezentantky se v Plzni nepředstaví. O olympiádu tak svede boj jen sedm ženských týmů. Dva týmy, které uspějí v Olympijské kvalifikaci 2017, poté doplní již kvalifikované celky a zahrají si v únoru 2018 olympijský turnaji v Pchjongčchangu. Na ZOH se již kvalifikovalo osm zástupců žen: Kanada, Rusko, Švýcarsko, Velká Británie, Spojené Státy, Švédsko, Korea a Japonsko a mužů: Kanada, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie, Korea, Norsko, Spojené Státy a Japonsko.

Kdo tedy bude v Plzni předvádět světový curling?

V ženském turnaji jde o Čínu, Dánsko, Finsko, Itálii, Lotyšsko, Německo a domácí hráčky. Česko má zastoupení i v soutěži mužů, k nim se přidávají Čína, Dánsko, Finsko, Itálie, Německo, Nizozemsko a Rusko.

Jde o jedinečnou příležitost podívat se, jak se curling opravdu hraje. Proto neváhejte, jde o první takhle velkou curlingovou akci v Česku.

CzechTeam

Další novinky

Sazka
ČOV

Sport v okolí je společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru. Je to největší veřejná databáze sportovních klubů a sportovišť. Pomáhá rodičům i široké veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Další partneři

ČUS

ČUS

MŠMT

Česko sportuje

Sazka Olympijský víceboj