Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím

​Turnovský volejbal je láskou na celý život


V Turnově se hraje volejbal podle kroniky sokolské jednoty už od roku 1922. A díky práci s mládeží se ještě hodně dlouho hrát bude. Své pevné místo tu totiž mají jak týmy kategorie kadetů a juniorů, tak přípravek.

Krok jedna – přivést děti k volejbalu.

Krok dva – děti u volejbalu udržet.

Podle trenéra dívčí starší přípravky Pavla Starého je mnohem důležitější ta druhá část. Právě proto se v Turnově starají o to, aby děti volejbalový trénink bavil, a přestože jde o silově rychlostní sport, zaměřují se v rámci přípravy na veškeré sportovní trendy. „To je třeba důraz na rozvoj stability těla,“ připomíná.

Volejbal je podle jeho slov třetí nejoblíbenější hrou na světě. Při jeho přípravě si děti vylepší fyzickou kondici, zlepší koordinaci, ale hlavně si najdou kamarády. „Ve volejbalu pak najdou lásku na celý život,“ tvrdí Pavel Starý.

Dívky přicházející do starší přípravky, trénují třikrát týdně, v pondělí, ve středu a v pátek jde vždy o odpolední devadesátiminutovku. Kadetky a juniorky i kadeti a junioři trénují stejně často, ale jejich přípravy je již o něco delší. Malí i mladí volejbalisté se scházejí ve sportovní hale ve Skálově ulici, další možností jsou venkovní kurty pod atletickým stadionem.

„Pokud se budeme bavit o výkonnostním sportu, tam je třeba hledat vhodné somatotypy, ale když vezmeme volejbal jako náplň volného času, pak je skutečně sportem pro všechny,“ říká turnovský kouč.

Volejbalové kluby na Sportu v okolí.

CzechTeam

Další novinky

Sazka
ČOV

Sport v okolí je společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru. Je to největší veřejná databáze sportovních klubů a sportovišť. Pomáhá rodičům i široké veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Další partneři

ČUS

ČUS

MŠMT

Česko sportuje

Sazka Olympijský víceboj