Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím

Vimperk je město sportu. Vychovává skvělé lyžaře i bikery


​Když běžky, tak Šumava. A když Šumava, tak Vimperk. Vždyť s tamními stopami jsou spojená taková jména jako Kateřina Neumannová nebo Kateřina Nash. Jejich následovníci a následovnice dnes závodí v barvách vimperského Ski Klubu Šumava.

Inspirace olympijskými úspěchy Kateřiny Neumannové i příběhem Kateřiny Nash je jednoznačná. A když se k tomu přidají další sportovní osobnosti, které prošly sportovním gymnáziem ve Vimperku, je jasné, že v téhle části Šumavy to s dětmi opravdu umí.

Ski Klub Šumava je právě garantem sportovní přípravy pro vimperské gymnázium. Využívá k tomu nejen upravené šumavské stopy, ale hlavně Skiareál Vodník – první běžecký skiareál s umělým zasněžováním na Šumavě. Právě tam jsou k dispozici veřejné tréninkové tratě, pořádá se tam také řada závodů.

Klub má momentálně přibližně 160 členů, těm nejmladším je teprve pět let. Skupina těch nejmladších patří do oddílu s názvem Skiraplé. Věnují se jim trenérky Jana Hudečková s Martinou Mondlovou a jde o ideální předstupeň před dalším sportováním. Základem je totiž sportovní všestrannost a tak děti nejen lyžují, ale také běhají, věnují se sportovním hrám a jezdí na pravidelná soustředění. Trénují dvakrát v týdnu, k tomu je třeba připočítat účast na víkendových závodech. A platí to celoročně, protože Vimperští jsou známi nejen jako běžkaři, ale také jako velmi dobří bikeři.

Výhodou je návaznost na sportovní gymnázium, tím v minulosti prošli kromě Kateřiny Neumannové a Kateřiny Nash například také biatlonistka Eva Háková, bikerka Tereza Němcová-Huříková nebo biker Ivan Rybařík.

Najděte si na Sportu v okolí nejbližší oddíl běžeckého lyžování.

CzechTeam

Další novinky

Sazka
ČOV

Sport v okolí je společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru. Je to největší veřejná databáze sportovních klubů a sportovišť. Pomáhá rodičům i široké veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Další partneři

ČUS

ČUS

MŠMT

Česko sportuje

Sazka Olympijský víceboj