Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím

Z kopce na rohatých saních! I to je náš tip na víkend


​Nejlepší běžkaři nejen z Česka, rohaté sáně i Tříkrálový běh. To vše přinese druhý víkend tohoto roku. A nabídka sportovních akcí to není ani zdaleka kompletní.

Zlatá lyže, podnik odehrávající se od 12. do 14. ledna ve Vysočina Aréně u Nového Města na Moravě přivítá nejlepší běžkaře nejen z Česka. Závod se totiž koná zároveň jako mistrovství České republiky a o pořádnou konkurenci tudíž bude postaráno, protože Zlatá lyže pravidelně láká i zahraniční špičku. Části bude závod sloužit i jako poslední možnost získat nominaci na zimní olympijské hry, konající se v únoru.

Ski areál Černá voda v Jeseníkách v sobotu hostí netradiční závod rohatých sání. Akce, které se mohou zúčastnit jak děti s doprovodem, tak i samotní dospělí odstartuje ve 13 hodin. A co když nemáte ony rohaté sáně? Nevadí, organizátor vám je půjčí zcela zdarma. Letošní ročník ponese pořadové číslo 7. O popularitě akce svědčí úctyhodný počet 80 posádek absolvujících loňský ročník.

Osmikilometrový trailový běh s náročnou tratí prověří povánoční formu všech zúčastněných. Nedělní Tříkrálový běh v Kadani je trasován na čtyřkilometrovém okruhu, vedeném po rozrytých nerovných pastvinách. Polovina okruhu nepříjemně stoupá, druhá polovina sice klesá, avšak nedá moc prostoru k odpočinku. Mladší žáci okruh absolvují jednou, všechny starší kategorie pak dvakrát. Start 39. ročníku závodu je naplánovaný na 10:30. Startovné činí pouhých 10 korun.

Kompletní program nejen víkendových sportovních akcí najdete v kalendáři Sportu v okolí.

CzechTeam

Další novinky

Sazka
ČOV

Sport v okolí je společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru. Je to největší veřejná databáze sportovních klubů a sportovišť. Pomáhá rodičům i široké veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Další partneři

ČUS

ČUS

MŠMT

Česko sportuje

Sazka Olympijský víceboj