Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím

Z Kutné Hory do Herlíkovic. I tak vypadá lyžařský výcvik


Nenechte se odradit. Lyžovat se můžete naučit třeba i v Kutné Hoře, tamní Klub lyžařů se věnuje nejen výuce jízdy na lyžích, ale nově i na snowboardu.

Klub lyžařů v Kutné Hoře působí již přes 35 let. Jeho počátek se datuje k roku 1979, kdy vznikl pod organizací SKP Olympia. Za své činnosti vychoval klub nejen zdatné lyžaře, ale i většinu současných trenérů a i několik závodníku, kteří se umístili na předních příčkách republikových závodů. Aktuálně se zaměřuje především na výuku alpských disciplín a jízdě na snowboardu.

Že vám tu něco nesedí? Kutná Hora a alpské disciplíny?

V Klubu lyžařů se trénuje jednou týdně, k tomu se přidávají tréninky na kole. Zimní tréninky probíhají v tělocvičně a jejich cílem je celková fyzická příprava dětí na lyžování. Náplň tvoří různé míčové a kolektivní hry, ale i atletická, gymnastická a posilovací cvičení. Letní tréninky probíhají právě na kolech v blízkém okolí Kutné Hory a jejich cílem je celková fyzická příprava dětí na lyžování.

Na hory se pak vyráží na jednodenní zájezdy do krkonošských Herlíkovic, vrcholem zimní sezony je týdenní soustředění na Horních Mísečkách.

Příspěvky pak znamenají 1500 korun na klubové členství na jednu sezonu. Dalších 200 korun je poplatek za autobus a 500 korun je cena za jednodenní výcvik v Herlíkovicích - ten však platí pouze pro ty, kteří se účastní právě jen jednodenních zájezdů. Jinak členský příspěvek zahrnuje přípravu v tělocvičně, kondiční tréninky i lyžařský výcvik.

CzechTeam

Další novinky

Sazka
ČOV

Sport v okolí je společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru. Je to největší veřejná databáze sportovních klubů a sportovišť. Pomáhá rodičům i široké veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Další partneři

ČUS

ČUS

MŠMT

Česko sportuje

Sazka Olympijský víceboj