​Atletická přípravka v ŠAK Novoborská

Už sedmileté děti se mohou přihlásit do Školního atletického klubu Novoborská. Zde se dětem věnují zkušení trenéři, kteří děti zasvětí do světa sportu.

Zdroj: ŠAK Novoborská

Na pražském Proseku se nachází Školní atletický klub Novoborská, který přijímá nové členy do svých řad prakticky celoročně. Hlásit se mohou děti už od sedmi let. Tréninky mají za cíl seznámit děti se sportem jako takovým, zejména s atletikou, které se klub věnuje. V průběhu tréninků se děti seznamují se základními atletickými cviky a zlepšují si motoriku a flexibilitu těla.

Tréninky jsou určeny pro děti ročníků 2003 až 2011, přičemž jsou rozděleny dle věku a probíhají dvakrát v týdnu. Klub Novoborská se věnuje prakticky všem atletickým sportům od běhu na padesát metrů až po hod koulí. Je tak zajištěna komplexnost zátěže dětí a lepší předpoklady pro profilování v pozdějším věku. Trenéři pořádají cvičení jak ve venkovním prostředí, kde mají k dispozici perfektní zázemí v podobě tartanové dráhy a hřiště, tak uvnitř v tělocvičně tamní školy s množstvím sportovních pomůcek.

Soustředění v Jizerkách

Jednou ročně můžou členové klubu absolvovat klubové soustředění. To se letos uskuteční v průběhu srpna v Jizerských horách. Děti zde budou mít sportovní program a plnou péči klubových trenérů.

Členové klubu se pravidelně zúčastňují sportovních soutěží po celé republice. Poplatek za roční členství činí 2400 korun a zahrnuje péči trenérů a pronájem sportovišť. Samozřejmostí je zapůjčení sportovních pomůcek a dresů.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner