​Atletické nábory právě teď! Královna sportu rozvíjí dětskou všestrannost

Se začátkem školního roku hledáte i vy vhodnou sportovní aktivitu pro vaše dítko? Atletika může být tou správnou volbou. „Nábory právě teď probíhají v celé České republice a zájem je veliký,“ hlásí Iveta Rudová, žena, která má na Českém atletickém svazu na starosti mládež. „Děti bereme od pěti let. V některých oddílech mohou ale sportovat i mladší.“

A proč zvolit právě atletiku?
Jednoznačně pro její všestrannost. „S dětmi se na ni zaměřujeme. Máme i heslo: Běhej, házej, skákej rád, atletem se můžeš stát. Formou her a pestrých cvičení si děti vlastně hrají na atletiku a učí se tyto základní pohybové dovednosti. K tomu rozvíjí pohybové schopnosti jako je rychlost, obratnost či koordinace,“ vysvětluje Rudová.
„S tímto sportovním základem si později mohou vybrat i jiný sport."

Děti od pěti do sedmi let navštěvují jednou týdně takzvanou atletickou školku. „Pak následuje atletická minipřípravka a od 10 let atletická přípravka. Zprvu tedy děti docházejí jednou týdně, v minipřípravce pak dvakrát,“ líčí Rudová.

Vyjde levně

Atletika je navíc finančně nenáročná. „Dětem stačí vhodná obuv a sportovní oblečení. Náčiní v jednotlivých oddílech je,“ říká Rudová. „Rodiče ještě platí oddílový příspěvek, který je v různých oddílech odlišný.“

Atletický oddíl ve vašem okolí zase najdete TADY. Třeba na pražském Proseku se nachází Školní atletický klub Novoborská, který přijímá nové členy do svých řad prakticky celoročně. Tréninky mají za cíl seznámit děti se sportem jako takovým, v jejich průběhu objevují základní atletické cviky a zlepšují si motoriku a flexibilitu těla.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner