​#BeActive! Sedmý ročník Evropského týdne sportu nabídne více než 600 akcí po celém Česku

Letos už posedmé! Evropský týden sportu znovu nabízí nepřeberné množství aktivit, které vás zaručeně budou bavit. Napříč Českou republikou i napříč nejrůznějšími sporty můžete na portále Sport v okolí vybírat z více než 600 sportovních událostí. Co například? Podívejte se do našeho přehledu.

Zdroj: ČOV

Gymnathlon Be Active Night - cílem Gymnathlonu je vybudovat u dětí celoživotní lásku k pohybu, a to maximálně hravou a prožitkovou formou. Vyzkoušet si ho zdarma můžete se svými dětmi právě teď v rámci Evropského týdne sportu – například v Brně Lužánkách. Gymnathlonem děti provedou zkušení trenéři.

Atletický čtyřboj a Atletika pro rodiče a děti je nachystán ve sportovním areálu ZŠ Polešovice v pátek 24.9. 2021. Dopoledne proběhne tradiční atletický čtyřboj pro děti prvního stupně pro školy. Odpoledne se ponese ve znamení atletiky s rodiči. Zúčastnit se může kdokoliv - vždy dospělý, dítě, kteří si zkusí zasoutěžit v běhu, skoku, hodu a štafetě. Akce bude probíhat od 15 hodin.

Neváhejte!

Sokol pod heslem Spolu v pohybu pořádá různorodé akce po celé republice. Například v Žalkovicích nachystali na úterý 28.9. 2021 soutěže pro děti, turnaj školičky ve fotbale, cvičení žen, odznak zdatnosti a turistický výšlap.

Do Evropského týdne sportu se zapojili také hokejisté se svou akcí Pojď hrát hokej. Nábory probíhají po celém území České republiky. Třeba i na zimním stadionu HC Baník Sokolov. V neděli 26. 9. 2021 od 10:00 tak budou mít všechny děti ve věku 4-8 let jedinečnou možnost vyzkoušet si, jaké to je být hokejistou.

V Přerově si v pondělí 27.9.2021 mohou děti vyzkoušet základy kanoistiky. V loděnici TJ Spartak Přerov budou probíhat nábory až do konce září.

Všech více než 600 akcí v rámci Evropského týdne sportu, najdete na webových stránkách Sport v okolí. Dlouhodobým cílem projektu, který na národní úrovni koordinuje Český olympijský výbor, je vyzvat širokou veřejnost k pohybu po celý rok. I proto je od začátku projektu jeho hlavním heslem #BeActive.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner