​Beskydský Mont Blanc i Přerovský vandr. Příroda se o víkendu stane baštou turistů

Máte volný víkend a nevíte, jak s ním naložit? Zbystřit by měli především turisté. Připravte si pohorky a jdeme na to! Po celé České republice se koná hned několik akcí s příslibem vzrušujících zážitků, tak si je nenechte ujít. Kterou výzvu z následujícího výčtu přijmete?

V Ústí nad Labem můžete vyrazit na tradiční jarní padesátku. Ať už jste více či méně zkušení, na trasách dlouhých od osmi do padesáti kilometrů si každý přijde na své. Startuje se v rozmezí od 6:00 do 10:00. V Královéhradeckém kraji zase proběhne Hadařská pětadvacítka se čtyřmi trasami pro pěší a třemi pro cyklisty. Brány vstříc dobrodružství budou otevřené na sokolovně v Červeném Kostelci od 7:00 do 12:00.

Možnost projít se, zaběhat si, nebo vyrazit na kolo zajistili rovněž pořadatelé Přerovského vandru. Základnou pro prezentaci a start se od 7:00 do 9:30 stane Base Camp. V 10:00 ze stejného místa hromadně vyběhnou všichni sportovní nadšenci vstříc závodu na 12 kilometrů. Účastníky požene vřed i vidina občerstvení v podobě tradičního chleba se sádlem a cibulí. V návaznosti na zvolenou trasu počítejte se startovným od 15 Kč do 40 Kč.

Zažít pocit jako při zdolávání nejvyšší hory Evropy? Žádný problém. V rámci Beskydského Mont Blancu pokoříte pět vrcholů, jejichž součet nadmořských výšek přesahuje čtyři tisíce. V sobotu je na programu výstup na první z nich, a to Lysou horu. Cestu si můžete vybrat podle vlastních preferencí. Na konci října se na posledním výstupu budete cítit jako ostřílený horolezec!

Aktivitám se meze nekladou

Pokud toužíte po špetce adrenalinu, zamířit byste měli do Kladna. Zde vypukne první z pěti jedinečných překážkových běhů v České republice. Urban Challenge vám rozproudí krev v žilách ať už jste dítě či dospělý, začátečník nebo trénovaný sportovec! Připraveno je více jak 25 překážek na tratích 5 a 10 kilometrů. Registrace probíhá na webových stránkách události.

A myslíme i na vaše ratolesti a jejich pestrý pohyb. V Hradci Králové je můžete přihlásit na víkendové kempy. Nabídka obsahuje jak cyklo, tak také in-line variantu. Děti všech výkonnostních a věkových skupin si osvojí jízdu na kole či kolečkových bruslích a stanou se profíky v obratnosti i technice. Na závěr jim organizátoři připraví závod o věcné ceny, v němž poměří své síly s nově získanými kamarády.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner