​Týden hokeje. Akce pro rodiče i děti

Máte v rodině dítě, které touží po tom stát se hokejistou nebo hokejistkou? Pak si poznamenejte termín od 17. do 23. září, kdy se na zimních stadionech po celé republice koná náborová akce s názvem Týden hokeje. Letos už popáté.

Do posledního lednového Týdne hokeje se zapojilo celkem 141 klubů po celé České republice. A podobné či o něco větší číslo se dá očekávat i nyní.

Do projektu se navíc od té doby přihlásilo dalších devět klubů, ve kterých si budou moct zájemci z řad dětí primárně ve věku od čtyř do osmi let (po konzultaci se zástupcem klubu budou samozřejmě vítáni i ostatní) zábavnou formou vyzkoušet, jaké je to být hokejistou nebo hokejistkou. Na mnohých místech navíc děti přivítá některý z jejich idolů.

Tato náborová akce se koná již od sezony 2016/2017 a během čtyř předchozích akcí si na zimní stadiony našlo cestu téměř 16 000 dětí v doprovodu svých rodičů či příbuzných. Pro ty je rovněž připraven doprovodný program, jehož úkolem je představit výhody hraní ledního hokeje, jeho přínosy pro fyzický i osobnostní rozvoj dětí a rovněž praktické informace o fungování jednotlivých klubů, časy tréninků, možnosti zapůjčení výstroje atd.

Kromě toho, že si dítě z Týdne hokeje odnese spoustu zážitků, obdrží rovněž i řadu dárků, mezi kterými je nejoblíbenější dres české hokejové reprezentace. Každé dítě, které se do projektu Pojď hrát hokej přihlásí a následně se v Českém hokeji zaregistruje, získá navíc poukaz na hokejovou výstroj v hodnotě 1 500 Kč.

Nicméně v mnohých případech není nákup celé nové výstroje nutná. Díky projektu Českého hokeje s názvem Výstroj pro nejmenší si mohou začínající hokejisté v klubech vybavení zapůjčit zcela zdarma nebo za minimální poplatek. Od roku 2010 jsou totiž do mládežnických klubů posílány výstroje, jejichž celková hodnota přesáhla již 70 milionů Kč.

Více informací i konkrétní termíny najdete na webu pojdhrathokej.cz.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner