​Brno ožije sportem. Přijďte si na Olympijský festival vyzkoušet biatlon nebo skoky na lyžích

Během zimních olympijských her v Pekingu se brněnský areál Nové Zbrojovky promění v Olympijský festival s nezapomenutelnou atmosférou. V průběhu sedmnácti dní si zde návštěvníci vyzkouší více jak deset sportů. Jaké? Od akrobatického lyžování přes biatlon až po skeleton.

Zdroj: ČOV

Ambasadorem je tentokrát bývalý krasobruslař Tomáš Verner. V rámci natáčení video spotu si některé disciplíny již vyzkoušel. Na které se těší? „Hodně mě baví rychlobruslení. Je skvělé, že na Olympijském festivalu budou k zapůjčení profi brusle.“ Prohnat se na nich na bruslařské dráze tak bude nutnost. „A nemůžu opomenout curling,“ dodal.

Curlingové dráhy byly pro účely festivalu pořízeny městem Brno již v roce 2018. Fungovat budou i letos. Pod pěti kruhy se soutěží v turnaji žen, mužů a smíšených dvojic. Vůbec poprvé se zde představí i čeští reprezentanti. Kromě toho, že si návštěvníci curling vyzkouší, budou na dálku pohánět k co nejlepším výkonům Tomáše a Zuzanu Paulovy.

Na vlně adrenalinu

Ledové koryto v Pekingu prosviští naši reprezentanti na saních – jak klasických, tak těch pro skeleton – a rovněž na bobech. Není tedy divu, že i v jihomoravské metropoli se tyto sporty objeví. Součástí festivalu dále budou skoky na lyžích a akrobatické lyžování, které zahrnuje šest disciplín. Všechny zmíněné sporty ve vás způsobí explozi adrenalinu.

Velkým lákadlem se však po světových úspěších českých reprezentantů stane stanoviště biatlonu. Jak si budete rozumět s malorážkou? Přijďte poměřit svůj um i s kamarády. K biatlonu navíc patří běh na lyžích a běžkařská dráha slibuje příjemné protáhnutí celého těla.

Beach? Ne, raději snow volejbal

Příležitost rozbalit to ve snowparku se naskytne všem budoucím nadějím na prkně. Organizátoři nezapomněli ani na alpské lyžování, lední hokej a krasobruslení. Na festivalu budou k vyzkoušení ale i další sporty, v nichž se na zimních olympijských hrách nezápolí. Jedná se například o snow volejbal, orientační sporty či šachy.

Informace k registraci sportovišť budou zveřejněny během ledna na webu akce. Přijďte si zimu 2022 užít olympijsky.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner