​Covid překazil otužilecký rekord. Buďte i tak „Silnější pro život“

Do ledových vod Lipna se v sobotu 6. března měly ponořit stovky otužilců. Akce s názvem Covide, nezlob mě se ale nakonec kvůli zpřísněným koronavirovým opatřením konat nebude. Turistický spolek Lipenska tím chtěl propagovat otužování a také krásy této oblasti.

Zdroj: Turistický spolek Lipenska

„Koronavirus již celý rok svírá celý svět a zlobí především podnikatele v cestovním ruchu, tedy celý náš turistický region. Ruku v ruce s tím roste popularita otužování, protože zvyšuje imunitu proti virovým nákazám. Chtěli jsme do našich ledových vod přilákat nejvíc otužilců, kteří tu kdy byli,“ říká Jiří Mánek, předseda pořádajícího spolku.

Otužování je také dílčí součástí projektu Silnější pro život, kampaně Českého olympijského výboru. Ta má motivovat veřejnost k posilování imunity v této složité době. Pohyb, otužování, silné vztahy, optimismus a odpočinek, to jsou její základní pilíře, na kterých by měla stát odolnost organismu.

Otužování bezpečně

Nadšenci pro ledovou vodu a pro lipenský rekord se za účasti komisařů z pelhřimovské agentury Dobrý den měli ponořit na deseti různých místech – v Dolní Vltavici, Nové Peci, Horní Plané, Černé v Pošumaví, Frymburku, Lipně nad Vltavou, Loučovicích, Vyšším Brodu, Přední Výtoni a Rožmberku nad Vltavou. „Na každém místě mělo přitom být připraveno zázemí pro účastníky s vyhřívaným stanem pro převlečení, měli tu také být připraveni profesionální zdravotníci z řad lipenské vodní záchranné služby a Českého červeného kříže, aby se každý u nás cítil bezpečně,“ líčí Mánek.

České dráhy navíc měli zajistit otužilcům zdarma dopravu z Českých Budějovic a dopravce GW Train, pak plánoval svými vlaky bezplatně přivézt účastníky ze Strakonicka, Vimperska, Volarska, ale i z Českokrumlovska.

Akce získala záštitu Česko sportuje, projektu Českého olympijského výboru na podporu zdravého životního stylu v České republice.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner