​Cyklistika jako zábava i vzdělání. Projeďte se s dětmi po vzdělávacích cyklostezkách

Blížící se jarní víkendy jsou jako dělané pro sport a cyklistiku obzvlášť. Kam vyrazit s dětmi, aby je celodenní šlapání na kole neomrzelo? Vyzkoušejte osvědčené naučné cyklostezky, které sportovní zážitek obohatí o poznávání krajiny, historie nebo třeba plnění úkolů.

Zdroj: www.olympijskytym.cz

Po stopách českých králů

Hned na několik krásných tras můžete vyrazit z Berouna, který je naučnou cyklotrasou Po stopách českých králů propojen s hrady Točník, Žebrák, Karlštejn a Nižbor. Rodiny s menšími cyklisty si mohou užít výlet údolím řeky Berounky z Nižboru do Srbska, který lze bez problému zvládnout i s cyklovozíkem. Na trase se nachází několik informačních panelů seznamujících návštěvníky se zdejší krajinou, možnosti občerstvení i koupání, takže se určitě nudit nebudete.

Ježíškova cesta v okolí Božího Daru

Pokud si ještě netroufáte na delší cyklovýlety, zkuste Ježíškovu cestu v okolí Božího Daru. Vybrat si můžete mezi kratším 6 kilometrů a delším 13 kilometrů dlouhým okruhem. Výchozím bodem obou tras Ježíškovy cesty je informační centrum v Božím Daru, kde děti obdrží Ježíškův pas. Do něj si zaznamenávají řešení úkolů, které po cestě dostanou. Stezku totiž provází celkem 16 atrakcí s pohádkovými postavičkami, díky nimž se děti dozví více o tradicích našich předků i zdejší přírodě.

Zajímavosti a krásy Křivoklátska

Na kolo, nebo na hrad? A co na kole na Křivoklát? Z Rakovníka tam vede údolím potoka rovinatá cyklostezka ideální pro děti i rodiče s cyklovozíky. Během cesty se navíc můžete díky informačním panelům seznámit s historií a přírodními zajímavostmi Rakovnicka. Z centra obce Křivoklát lze po silnici dojet až k samotnému hradu a případně se do Rakovníka vrátit z nedaleké vlakové zastávky.

Okolo Třeboně

Pokročilejší cyklisté jistě ocení naučnou cyklostezku Okolo Třeboně. Trasa vede krásnou jihočeskou krajinou zejména po méně frekventovaných silnicích, lesních cestách i hrázích rybníků. Uzavřený okruh dlouhý 39 kilometrů tvoří 22 zastávek se zajímavostmi neodmyslitelně spjatými s okolím Třeboně – rybníkovými soustavami, zdejšími lesy i historií města.

Najděte pro děti klub ve svém okolí!

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner