​Cyklistika tisíckrát jinak. Šlápněte v květnu do pedálů

Květen je cyklistickými závody doslova nabitý. Připravili jsme pro vás pár tipů – vybrat si můžete od klání na horských kolech, přes orientační závod až třeba projížďku vinařským krajem. Další si pak můžete vytipovat v kalendáři akcí na Sport v okolí.

Zdroj: Getty Images

Rychlebská 30 MTB – to je závod vhodný pro muže, ženy a mládež nad 16 let. Hlavní trasy měří 15 a 30 kilometrů. Na své si tu ale přijdou i děti. Organizátoři pro ně totiž nachystali vložený závod „Rychlebský šneček“. Start závodu je ve středu 8.5. okolo 11:45. Prezentace začíná v 10.00.

Na dřeň i na pohodu

Hlavní trasa cyklistického závodu Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO startuje 11.5. od zákaznického centra Škoda Auto, peloton provede městem nablýskaný zaváděcí vůz domovské automobilky. Pak vás čeká rychlá rovinatá trať s průjezdem zříceniny hradu Zvířetice. V prostorném areálu na Krásné louce se uskuteční závody pro děti a další nezávodní aktivity. Samozřejmostí je nezávodní a kratší trasa D – Family jízda, vhodná pro všechny nadšence horských kol, kteří si rádi užijí projížďku v pohodovém tempu.

15. ročník závodu Tour de Ralsko je připraven na sobotu 11.5. Trasa měří zhruba 45 kilometrů a nastoupáte přibližně 700 metrů. Terén je přizpůsoben závodníkům každé kategorie. Trénovaní sportovci ocení rychlost, kterou se dá závod projet a méně trénovaní zase poměrně nenáročnou trať.

Pokud jste si oblíbili cyklistické orientační závody – vydejte se do Krušných hor. V sobotu 18.5. se tu koná Fergunna Race – závod dvojic s časovým limitem 12 hodin. Obtížnost je nastavena pro cyklistické drsňáky, ale i dvojice rodič-dítě, která si může ze závodu udělat celodenní výlet. Cílem je nasbírat co největší počet bodů, kterými jsou jednotlivé kontroly ohodnoceny.

Krajem vína - Májové putování okolím Modrých hor už 18.5. Na kole nebo pěšky budete moci putovat zvlněnou vinařskou krajinou s dalekými výhledy, zažít atmosféru jara mezi vinicemi a ochutnat vína přímo z rukou vinařů v tradičních vinných sklípcích. Připraveny jsou dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Putování končí v Bořeticích na letišti, kde vás kromě ochutnávky vín a místních specialit čeká také folklórní program. A samozřejmě oblíbené závěrečné losování o dojezdové ceny.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner