​​Dostaň Jágra! Druhý rok po sobě překvapily Jaromíra Jágra děti svou silou

Ve čtvrtek dopoledne odstartovala třídenní sportovní akce Dostaň Jágra určená pro děti od 6 do 11 let a pro jejich rodiče. Ti všichni se potkávají v pražské Libni ve sportovním areálu Podvinný mlýn nejen s Jaromírem Jágrem, ale i dalšími sportovci, se kterými mohou poměřit své síly.

Deset stanovišť, na kterých se mohou děti porovnat pod vedením zkušených trenérů se svými vrstevníky i českou hokejovou legendou. Tak v kostce vypadá akce Dostaň Jágra, která má dětem i jejich rodičům ukázat, že sport je může bavit a stojí za to se mu věnovat. Kdo jiný by měl ostatně motivovat, když ne přímo Jaromír Jágr? V úvodní den mu zdatně sekundovali dvojnásobný olympijský vítěz z Her v Atlantě Martin Doktor a olympijský vítěz z Londýna moderní pětibojař David Svoboda. V dalších dnech se v podobné roli objeví bývalý mistr Evropy v krasobruslení Tomáš Verner, symbol sportovního aerobiku Olga Šípková, bývalá mistryně světa na osmistovce Ludmila Formanová a Kateřina Janků, která se pohybovala na atletických oválech ještě pod dívčím jménem Baďurová.

Už v úvodní den kempu byl pro rodiče připravený doprovodný program složený z několika besed s odborníky na sportovní psychologii a na výživu. A zatímco se David Svoboda aktivně zapojoval do her s dětmi a diskutoval s rodiči o svých sportovních začátcích a předával cenné rady, Jaromír Jágr se rovnou vrhl do sportovních soubojů, jako bylo třeba přetahování lanem. Kromě toho se děti věnovaly například slalomovému běhu, hodu basketbalovým míčem nebo se učily na slacklajně. Na závěr dne je vždy pro děti a jejich rodiče připravena analýza sportovních výkonů, kde odborníci přednesou doporučení, které odvětví sportu by pro děti bylo vhodné. Jako báječný bonus pak Jaromír Jágr předá medaili, popřeje mnoho sportovních úspěchů a poslechne si pokřik každého z týmů, který se dal Podvinném mlýně dohromady.

FOTOGALERIE Dostali jste Jágra? Najděte se na fotografiích!

Čtvrtek 31. srpna - dopoledne

Čtvrtek 31. srpna - odpoledne

Pátek 1. září - dopoledne

Pátek 1. září - odpoledne

Sobota 2. září - dopoledne

Sobota 2. září - odpoledne

Jaromíre, jak vás baví tato práce s dětmi? Těšil jste se hodně na akci?

Musím upřímně říct, že jsem byl hrozně unavený. Nějak na mě dopadla ta jednání o mém angažmá a další různé akce, ale je pravda, že ty děti mají v sobě tolik pozitivní energie, že mě nějakým způsobem nabily a zatím si to tady užívám.

Vy tady pomáháte dětem při přetahování lanem. Jak to jde? Jsou hodně silné?

No, letos už jsem zkušenější. Minulý rok jsem byl hodně překvapený. Jednak jak jsem celý den tahal, tak jsem měl puchýře, letos jsem se vybavil rukavicemi hned od začátku. Další věc, kterou jsem zjistil, že mají děti ohromnou sílu. Říkal jsem si, že když budu tahat proti třem malým dětem, nebude to žádný problém, ale opak je pravdou. Hodně dospělých by bylo překvapených, jakou mají sílu. A další překvapivá věc, kterou jsem zjistil, je, že děvčata mají větší sílu než kluci.

A jsou ta děvčata i zarputilejší, vytrvalejší v tom souboji?

To se na laně těžko určuje. Kluci mají rozhodně lepší techniku, ale holky jsou tvrdší, jdou do toho po hlavě.

Když vidíte tolik nadšených dětí pohromadě s rodiči, půjde jednou i váš potomek ve vašich stopách?

Tak nejdříve musíme počkat, jestli nějaký potomek bude a pak se dá přemýšlet dál. Zatím to vymyšlené nemám. (smích)


Partner
Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner