​​Finále OVOV: Vítězem jsou znovu školáci z Kroměříže!

Celkem 640 dětí ze 196 škol a s nimi přes 200 učitelů. Taková byla ve dnech 8. a 9. září účast na osmém ročníku republikového finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) v rámci projektu Sazka Olympijský víceboj. Součástí akce na atletickém stadionu v areálu VUT v Brně byla řada doprovodných sportovních aktivit i setkání s úspěšnými olympioniky.

Pohár pro vítěze získala už potřetí za sebou základní škola Oskol z Kroměříže, ale mimořádných výsledků dosáhli i žáci z ostatních škol – například Hana Hájková z Moravské Třebové se zúčastnila už šestého republikového finále v řadě a potřetí mezi jednotlivkyněmi zvítězila.

Miroslav Špicar ze ZŠ v Ostroměři, jenž v už v okresním kole překonal v trojskoku výkonem 9,02 metru olympijského vítěze Romana Šebrleho, zase hodil medicinbalem přes 21 metrů a míček vrhl až na hranici 88 metrů. V Brně se blýskla i třeba dvanáctiletá Zuzana Študlarová z Františkových Lázní, která mimochodem reprezentovala svůj kraj i na červnové Olympiádě dětí a mládeže. Na stejném stadionu tentokrát zaběhla kilometr za 3:20 minuty.

„Spousta dětí potvrdila, že má na sport mimořádný talent, což nás nesmírně těší. Dost možná mezi nimi je i pár budoucích olympioniků,“ řekla bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková, jedna z patronek OVOV.

Sportovní naděje soutěžily během dvou dnů v deseti disciplínách a užily si i slavnostního vyhlášení, kde účastníkům osobně předávali medaile předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a dvojnásobný medailista z olympiády v Riu Josef Dostál. „Líbí se mi celkový formát téhle akce. Je skvělé, že dětí je hodně a tím pádem si mohou své výsledky mezi sebou porovnávat a bičovat se k lepším výkonům. Konkurence je ve sportu hodně důležitá,“ potvrdil zkušený Dostál.

Mezi desítkami olympioniků, kteří se republikového finále zúčastnili, se objevili také dráhový cyklista Pavel Buráň, výškařka Michaela Hrubá, sportovní střelec a držitel zlata z LOH 1968 Jan Kůrka, plavkyně Petra Chocová nebo skokan do vody Michal Navrátil.

Finále OVOV bylo zahajovací akcí k Evropskému týdnu sportu, který začíná 23. září. Další ročník Sazka Olympijského víceboje odstartoval již začátkem měsíce.

Partner
Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner