​Hýbat se dá i o prázdninách. Který tábor doma vyberete?

Červenec a srpen na gauči v obýváku nebo od rána do večera u počítače? Jistě, takhle taky můžou vypadat prázdniny vašeho dítěte. Na nejkrásnější část roku se ovšem dá vymyslet i smysluplnější program. Co zkusit sportovní či pohybový tábor? I teď se ještě po celém Česku najdou volné termíny a další dobrou zprávou je, že to může ustát i vaše peněženka.

Zdroj: www.sazkaolympijskyvíceboj.cz

Máme za sebou náročné dva roky pandemie, naše fyzická kondice nejen během lockdownů prošla tvrdou zkouškou. Platí to o dospělých i dětech. Schválně, o kolik hodin zrušeného školního tělocviku přišla vaše ratolest? Nemusíte to počítat, všechno se dá v pohodě dohnat. Třeba o prázdninách na táboře, volných míst je zatím dost.

Příměstský, nebo pobytový?

Příjemné je, že ani dnešní složitá doba tábornickou kulturu nijak výrazně nepoznamenala. V klidu můžete vybírat z pestré nabídky sportovních či pohybových táborů podle toho, co vašeho potomka baví nejvíc. Atletika? Jezdectví? Tanec? Pokud je to vašemu dítěti pořád málo, nemusí zoufat. Na táboře se může věnovat i vzdušné akrobacii či jezdit na motokárách. Jak je libo.

Vybrat vhodný tábor je tak trochu alchymie, ale dá se to zvládnout docela hravě. V první řadě se musíte doma shodnout na tom, co od prázdninového dobrodružství očekáváte. Nejde jen o konkrétní sport(y), ale i o typ tábora. Preferujete spíš příměstský s přespáním doma, nebo pobytový s tím, že se vám dítě vzdálí?

Spokojenost nade vše

I v časech rychle rostoucí inflace platí, že peníze jsou až na prvním místě. Nicméně vězte, že za nejlevnější tábor zaplatíte třeba už lehce přes tisícovku. Logicky lacinější jsou většinou příměstské tábory, u pobytových se vesměs začíná kolem tří tisíc za týden. Ale pozor: stejně jako jinde, i u táborů platí, že dražší nemusí automaticky znamenat lepší.

„Peníze jsem nikdy neřešila, na tábor se u nás vždycky najdou. Nejdůležitější pro mě je, aby tam moje děti byly spokojené,“ říká knihkupkyně Ivana, maminka devítiletých dvojčat Dana a Vítka. „Každý rok jezdí na indiánský pobytový tábor, kde mají spoustu pohybu, a nikdy se jim nechce zpátky domů.“

Mrkněte na weby

Aby se nechtělo domů i vašim dětem, je dobré být pečlivý už při výběru tábora. Jedna z klíčových otázek zní: kdo jsou vedoucí? Zkušení lektoři, kteří umějí děti zabavit, nebo mladí praktikanti? I tady však může platit, že mladý neznamená nutně horší.

Hodně se dá vyčíst i z webů. Dost organizací má stránky o táborech vyladěné do posledního detailu. Můžete zjistit spoustu informací o programu, ubytování či zmiňovaném personálním obsazení. Tak šťastnou volbu a krásné prázdniny!

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner