​​In Motion Academy. Parkourová hala od parkouristů pro parkouristy

Na pražském Žižkově je parkourové ohnisko, kam se sjíždí milovníci pohybu z blízkých i odlehlých míst. A pohyb tento sport nabízí opravdu různorodý pro holky i kluky.

Na začátku byla touha skupiny nadšených parkouristů, kteří chtěli vybudovat perfektní zázemí pro trénink. Projekt rozjeli na Startovači, přispělo jim přes 150 lidí. Pak se dali do práce, vlastními silami postavili interiér haly na míru.

Tréninky probíhají pod dohledem zkušených trenérů. Překážky jsou zajištěné, i u náročnějších cviků je tak nebezpečí minimalizováno. Parkouristé se učí dodržovat nezbytné zásady a poznat vlastní tělo. Pohyb je rozvíjí po všech stránkách. „Běhání, skákání, lezení, šplhání, balanc a salta – to vše se učíme,“ říkají trenéři. „Učíme parkouristy respektu, zodpovědnosti, soustředěnosti, pokoře a odhadování vlastních limitů. Podporujeme důvěru v sebe sama, otevřenost, odvahu a svobodu. Klademe důraz na vytrvalost a cílevědomost. Ctíme hodnoty, které jsme se sami tréninkem parkouru naučili, a které k této aktivitě patří!“

Lekce jsou rozdělené podle věku a podle pokročilosti. Skupina benjamin je pro nejmenší děti ve věku 6–9 let, skupina junior pro děti staré 10–14 let a ve skupině dorostenců a dospělých cvičí parkouristé a parkouristky starší 15 let.

Kromě pravidelných tréninků je hala v pohybu i při dalších akcích. Každý týden tam probíhají víkendové workshopy a páteční Parkour Night s přespáním. Těch se zúčastňují lidé z celé republiky. Ti, kteří znají základy parkouru, chodí na volné tréninky. Při nich mohou využívat překážky dle libosti. O prázdninách bude v několika turnusech přímo v hale probíhat pětidenní příměstský tábor Assassin. A kde si děti užívají netradiční narozeninové party? Přece v In Motion Academy! Parkour je totiž životní styl.

Dětské tréninky vyjdou na 1190 korun na dva měsíce pro ty, kteří chodí cvičit jednou týdně. Tréninky dospělých jsou o půl hodiny delší a vyjdou na 1390 korun. Víkendové workshopy stojí 499 korun. Ti, kteří parkourem žijí, se můžou stát členy In Motion Academy a získat celou řadu výhod.

A na září se chystá velká novinka. In Motion Ademy otevře druhou specializovanou halu na parkour a freerunning ve střední Evropě, a to v Plzni! Budou v ní probíhat podobné aktivity jako v té pražské, takže i Západočeši se mají na co těšit!

Partner
Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner