​Jak na břišní svaly? Poradí kajakář Jiří Prskavec

Pojďme si trochu zatrénovat. A zkusme rovnou zapojit veledůležité břišní svaly. Celým procesem vás provede Jiří Prskavec, český vodní slalomář závodící v kategorii K1, ve které se v minulém roce stal mistrem světa.

Břišní svaly potřebujete k téměř každému náročnému sportu, vodní slalom není výjimkou. „V mém sportu potřebuji břišní svalstvo strašně moc, v loďce se nakláním dopředu, poté dozadu a opět dopředu,“ popisuje brzy třiadvacetiletý sportovec a zároveň ambasador Sazka Olympijského víceboje.

Mistr světa a syn neméně známého otce si připraví žíněnku, na kterou si lehne a ukazuje cviky na vyrýsování břišního svalstva. Rodák z Mělníka si lehne a opírá se o své lokty, a tak má záda krásně podepřená. Výhodou cviku je fakt, že u něj ležíme. A můžete jej dělat i doma.

Následně zvedne nohy a začne s nimi střihat. Jde o typické procvičení, které děti absolvují ve školním tělocviku při rozcvičce. „Celé tělo je zafixované a pracují především břišní svaly, které zabírají na maximum,“ popisuje svůj trénink.

Jedná se o zdánlivě snadný, ale přesto náročný cvik. Není určeno, jak dlouho má toto posilování probíhat. „Pro mě jsou břišní svaly jedna z nejdůležitějších oblastí,“ podotýká Jiří Prskavec.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner