​Jak začít po porodu s pohybem? Vicemistryně Evropy Rosolová nasdílela své zkušenosti

V těhotenství aktivní pohyb vypustila a říkala: „Užívám si nicnedělání, mé tělo potřebuje po těch letech odpočinek.“ Po porodu se ale Denisa Rosolová, někdejší vicemistryně Evropy na 400 metrů překážek či halová evropská šampionka na čtvrtce, postupně vrátila k pohybu. Přečtěte si, jak to měla, když začínala.

Zdroj: ČOV

Kdy jste se začala hýbat?
S prvním pohybem jsem začala na konci šestinedělí. Byl to desetiminutový klus ve vážně hodně vlažném tempu a já myslela, ze padnu. (smích) Další týden jsem si dala 25 minut a už to bylo lepší, ale pořad žádný zázrak. Od té doby jsem toho moc nenaběhala. Není tolik času.

A kromě běhání? Zvládáte jinou aktivitu?
Začala jsem chodit do fitka, kde se mi věnuje trenér na hluboký stabilizační systém a taky občas zavítám má bodytec, vypotit se.¨

Zpevnit střed

Už se vaše kondička lepší?
Kondička se asi lepší, ale pořád to není vidět a to mě štve. (smích) Člověk je celý život na něco zvyklý a teď tohle. Jen vtipkuju, jsem vděčná za malou. Bude stát trochu dřiny, abych se cítila spokojeně sama se sebou. Vím, že nebudu ve formě jako předtím, ale ráda bych, aby se to všude netřepalo.

K vrcholové atletice už se vracet nechcete. Co tedy zvolíte za sportovní aktivitu?
Chtěla bych hlavně posilovat. Fitko mě bavilo i v atletické době a myslím si, že posilovna děla pěkná těla. Asi přidám i inline, beach, a pak uvidíme, co se vyskytne. I když nemám ráda kolo, s malou bych jezdit chtěla.

Jak zvládáte své sportovní kempy pro děti?
Zatím ano, nemohla jsem snad chtít hodnější dítě. Navíc na druhém kempu v Čelákovicích mi pomáhala maminka, a to je úplně nejlepší. Ve Slaném jsem odpoledne odvážela malou domu Adamovi (partner a desetibojař Adam Sebastian Helcelet), aby si ji taky užil. Vše krásné zvládal.

Máte nějaký tip pro maminky, jak se sportem po porodu začít?
Hlavně pomalu, tělo se přece jen vzpamatovává. Řídit se vlastními pocity, a myslím si, že nejdůležitější je pořádně zpevnit střed těla a pánevní dno. To nám dalo zabrat.

Pokud rádi běháte, mrkněte do našeho kalendáře akcí. Více info najdete ZDE.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner