​Soutěž: Vyhrajte startovné na jeden ze závodů Jizerské padesátky

V pátek 8. února startuje série závodů slavné Jizerské padesátky, která vyvrcholí v neděli na nejslavnější trase 50 kilometrů. 52. ročník je již skoro vyprodaný, zbývá zhruba tisíc míst. A vy máte nyní šanci vyhrát dvě startovní čísla na jeden ze série závodů, konkrétně na páteční Bedřichovskou 30. Soutěžní otázku najdete na konci článku.

První ročník největšího lyžařského maratonu v republice se jel v roce 1988, o deset let později už se ho zúčastnilo přes sedm tisíc běžkařů.

Kromě hlavního závodu na 50 kilometrů odstartuje Jizerská v pátek závodem pro děti a na 30 kilometrů volně, v sobotu následují trasy na 25 kilometrů, 10 kilometrů a štafeta. Celkově se všech závodů zúčastní kolem 8 000 běžců.

Přihlásit můžete i vaše děti, jejich páteční závod začíná v 9:00 a zúčastnit se ho mohou děti narozeni v ročnících 2005-2013. Podle toho budou rozděleni do kategorií, jejíž součástí je i délka trati.

A že jste nikdy na běžkách nestáli? Přečtěte si pár tipů od Kateřiny Neumannové!

Závody Jizerské 50 a další akce najdete v našem kalendáři.


Soutěžní otázka: ve kterém roce se konal první ročník Jizerské 50? Odpovědi pište ZDE.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner