​Jóga, karate nebo bruslení? Dopřejte tělu před Vánoci jiný pohyb než běhání po obchodech

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, to ale neznamená, že by se mělo přestat sportovat. Vyhraďte si v hektickém programu čas pro sebe a vyrazte za pohybem. Zimních radovánek si užijete třeba na bruslení, možností je ale spousta. Zkusit můžete i orientační běh či bojová umění.

Ať už jste z Prahy, Brna, nebo Ostravy, rozhodně byste měli vzít brusle a vyrazit na některé z kluzišť, která města pro zimní období připravila. V Praze je například ledová plocha na Letné. Otevřená je denně od 9 do 21 hodin a návštěva vás nebude nic stát. V ostravské RT Torax Areně myslí i na ty, kteří tento sport ještě neovládají a 23. 12. zde od 15:00 do 16:00 probíhá bruslení pro začátečníky.

Klidná jóga i kutnohorský orienťák

Pokud jste z Ostravy a manžela s dětmi vyšlete na kluziště, můžete 22. 12. dorazit na hodinový řízený kruhový trénink, který proběhne od 17:30 v ženském EVA fitness. Před vánočními svátky přijde každá spálená kalorie vhod.

Abyste si Štědrý den vychutnali plnými doušky a naladili se v předvánočním shonu na klidnou vlnu, rovněž v Ostravě je 23. 12. možnost zajít v 6:30 na ranní hodinovou lekci jógy. Pokud ale preferujete energičtější cvičení, co takhle bojové umění? V Českých Budějovicích probíhají každý čtvrtek tréninky karate a taichi pro dospělé i děti.

Pokud byste ale prázdninový čas chtěli využít více dobrodružně, vyrazte na Putování ke všem čertům přes Kutnou Horu. Jedná se o orientační hru s 24 zastávkami vhodný pro náruživé běžce či chodce i rodiny s dětmi. Mapu a další nezbytnosti si vyzvednete v informačním centru nebo v muzeu místní čokolády. Tři, dva, jedna, začínáme… A pokud byste si chtěli závod rozdělit na více dní, není problém. Akce trvá až do 6. ledna.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner