​Kam s dětmi o víkendu? Co třeba orientační běh v Táboře?

Aprílové počasí nabízí od každého trochu, stejnou všehochuť najdete i v kalendáři Sportu v okolí. Právě tam je nejobsáhlejší databáze sportovních akcí v České republice.

Na Táborsku se po celý rok koná Dětská liga v orientačním běhu, která je určena všem, kteří si chtějí pravidelně zaběhat a vyzkoušet tento orientační sport. Skládá se z osmi samostatných závodů a každý účastník mladší patnácti let dostane za jejich dokončení diplom a drobné ceny. Výhodou je i to, že se nevybírá startovné. Běhat se bude i teď v sobotu, stačí přijít na jedenáctou hodinu na rozhlednu Hýlačka.

V Hostivici začne v sobotu ve 13:30 v místní Sokolovně Den (ne)tradičních sportů. Pokud vás zajímá, jaké všechny disciplíny organizátoři vybrali a připravili, nemůžete tam chybět. Určeny budou všem dětem ve věku od 2 do 99 let.

V sobotu a neděli se v Česticích v okrese Rychnov nad Kněžnou uskuteční 48. ročník volejbalového turnaje „O vepřové speciality“. Přes dosavadní chladné počasí pořadatelé věří, že jednotlivá družstva do Čestic přijedou a plánovaná akce zdárně proběhne. Příprava areálu je již zajištěna a turnaj bude poslední prověrkou před zahájením jarních soutěží na antuce.

Víte, co je NoMen Run? To je etapový běh ryze holčičích týmů. Jde o 8 úseků, 7 předávek a celkem 88 kilometrů na trase mezi Novým Městem na Moravě a Velkou Bíteší. V sobotu si to rozdají maximálně čtyřčlenné týmy, aby naplnily motto Poběž a zažij!

Vybrali jste si? Pokud ne, v kalendáři Sportu v okolí objevíte spoustu dalších tipů, jak aktivně strávit nadcházející víkend.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner