​Kam za sportem v březnu? Na koloběžku i na lyže!

Říká se: březen, za kamna vlezem. My tam ale rozhodně nebudeme! Pojďte si s námi raději zasportovat. Máme pro vás pár tipů, jak si zpříjemnit březnové dny.

Na brusle

Pokud jste z Hořovic a okolí, zabruslíte si na městském stadionu. K dispozici je také půjčovná bruslí, otevřena je vždy v době konaní veřejného bruslení a k mání jsou dětské, dámské i pánské brusle všech velikostí. V nabídce je i kurz bruslení pro začátečníky.

Příjemné prostředí k bruslení nabízí střecha obchodního centra Galerie Harfa v Praze. Denně se tu bruslí od 15:30 do 18:00, v sobotu můžete navíc využít večerní bruslení od 19:00 do 20:30. Bruslení pro malé děti s doprovodem je pak denně od 13:00 do 14:30.

Bruslí se i ve Vsetíně. Veřejné bruslení se odvíjí od zápasů hokejových klubů. Koná se zpravidla v sobotu nebo v neděli. Děti do pěti let bruslí zdarma, ostatní za 40 korun.

Další tipy na veřejné bruslení jsou TADY.

I na lyže to pořád jde

Třeba v rekreační osadě Petříkov nedaleko Jeseníku si výborně zalyžujete až do dubna. Na vrchol sjezdovek vás vyvezou dva vleky dlouhé 700 metrů a 400 metrů. Při jízdě dolů můžete díky společnému odbavovacímu systému v okolních areálech vyzkoušet pět tras, z nichž jedna má i homologaci pro FIS závody ve slalomu. Moderní dvoumístné vleky vám zaručí lyžování bez front během celé sezony. O víkendu můžete využít nabídky nočního lyžování pod umělým osvětlením.

Pokud patříte k milovníkům běžeckého lyžování, pak máte možnost vyzkoušet několik upravených tratí, které směřují z Petříkova přes chatu Paprsek až na Kralický sněžník. Opačným směrem můžete podniknout výlet přes Ramzovské a Červenohorské sedlo až na nejvyšší moravskou horu Praděd.

Netroufáte si učit své děti na lyžích sami? Využijte ještě celosezonní lyžařskou školičku ve Ski centru Šafář na Trutnovsku. Dětičky tu učí lyžovat již od tří let. V ceně školičky/tréninků je jízdné na dětském provázkovém vleku, závěrečné závody a také lyžařský karneval. Pravidelné tréninky v termínech od 3.1.2019 jsou každý čtvrtek od 14.30 do 16.00 a každou sobotu od 5.1.2019 od 9.00 do 10.30.

Ostatní

Hledáte nový koníček pro Vaše dítě? Vyzkoušejte lezecký kroužek! Sportovní areál Komec v Brně pořádá pravidelné nábory. Více se dozvíte ZDE.

Hledání Stromoucha – to je pochod Ústí nad Orlicí směrem na Lanšperk a Třebovské stěny s cílem zpět v Ústí nad Orlicí. Trasy jsou v délce od 10 do 50 km. Stromoucha můžete najít v sobotu 2. března.

Závody v běhu na 5 a 10 km + závody dětských kategorií nabízí běžecký podnik Palestra Kbelská 10 v sobotu 2. března. Podrobnosti najdete TADY.

První společná koloběžková jízda se chystá v sobotu 16. března u letního kina v Houšťce v Brandýse nad Labem. Sraz je v 11.00. Akce je vhodná pro děti i dospělé.

Křížová desítka - rychlý závod v běhu na 10 km a 5 km uprostřed městských lesů naplánovali v Hradci Králové na sobotu 30.3. Součástí je závod koloběžek na 10 km a dětské běhy. Nenechte si ujít ideální sportovní den pro celou rodinu.

A pokud jste si nevybrali, podívejte se do našeho kalendáře akcí, kde na vás čekají desítky dalších sportovních tipu!

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner