​Kde dobít elektrokolo? Dlouhé trasy plánujte podle dobíjecích stanic

Také jste objevili výhody elektrokola, ale delší jízdy vám kazí obavy z vybité baterie? Pak tu je právě pro vás projekt Cyklisté vítáni - interaktivní mapa dobíjecích stanic v České republice.

Pokud se při svých cyklistických aktivitách řídíte certifikačním projektem Cyklisté vítáni, který doporučuje nejen ubytovací místa a restaurace, která jsou "bike friendly", ale třeba i servisní místa, určitě oceníte novinku, jež ulehčí život všem, kteří plují na vlně elektrokol.

"S rostoucí výdrží baterií dobývají elektrokola také horské terény a dálkové cyklotrasy, jako je například stále populárnější Stezka železné opony nebo Greenway Praha-Vídeň. Proto stále více poskytovatelů služeb nabízí svým klientům možnost dobití,“ popisuje Petr Kazda z Cyklisté vítáni. Během obědové zastávky pomůže energie ze zásuvky baterii elektrokola významně oživit. Například doba 2 hodin dobíjení dokáže baterii zajistit50% nabití, přitom provozovatele zařízení stojí běžná spotřeba energie při dobíjení 2 až 4 Kč v závislosti na jeho tarifu. "Certifikovaným zařízením necháváme možnost službu nabíjení zpoplatnit. Zatím ale možnost dobití chápou spíše jako konkurenční výhodu, kterou poskytují zdarma," pokračuje Petr Kazda.

Cílem je zjednodušit plánování vícedenních výletů po českých páteřních cyklostezkách a přiblížit se k západoevropskému trendu elektrokol, kde sítě dobíjecích stanic už běžně fungují.

Vyzkoušejte novou interaktivní mapu, díky níž si může cykloturistiku užívat mnohem více lidí.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner