​Kolik stojí sport. S čím počítat v případě pozemního hokeje?

Zajímavá alternativa ledního hokeje i florbalu. A k tomu jako venkovní sport na čerstvém vzduchu. I to je ambice pozemního hokeje, který oslovuje už děti z prvních tříd základních škol. Jak finančně a časově je náročný trénink?

Nutné vybavení, oddílové příspěvky, soustředění. K tomu pak samotná časová náročnost sportu. Sport v okolí vám s tím pomůže. Právě u nás najdete data, která poskytly jednotlivé sportovní svazy pro knihu Cesta ke sportu – Manuál (nejen) pro rodiče: který sport je ideální? od autora Petra Kojzara.

Pozemní hokej

Možná je v Česku ve stínu ledního hokeje, ale to na jeho kouzlu neubírá. Vždyť pozemní hokej patří mezi nejstarší kolektivní olympijské sporty a ani jeho trénink není tak finančně náročný. Co všechno tedy budou vaše děti potřebovat a kolik vás to bude stát?

Jsou to opravdu jednoduché počty. Hokejku i chrániče pořídíte už od 500 Kč, rukavička stojí od 400 Kč a míček od 200 Kč. K tomu pak přidejte už jen boty na umělou trávu. Náročnější bude skutečnost, že k pozemnímu hokeji se hodí doplňkový sport, odborníci doporučují cyklistiku, fitness nebo plavání. To kvůli jednostrannému pohybu a neustálému se ohýbání k míčku, skolióza páteře však obvykle u dětí nehrozí. Začátečníci stráví týdně tréninkem dvě hodiny, pokročilí zhruba tři a půl hodiny. K tomu připočtěte víkendové turnaje.

U nás sice není kolem hřiště tolik ambiciózních rodičů jako v hokeji kolem ledu, kdy tatínkové i maminky už už vidí, jak jejich šestiletý kluk bude hrát v NHL, přesto bych rád varoval před tím, kdyby rodič chtěl děcko do sportu nutit. Nejčastější věkovou hranicí pro začátek s pozemním hokejem je přechod ze školky na první stupeň základní školy. Běžně hrají děti od nějakých šesti sedmi let,“ popisuje praxi svazový trenér center mládeže Petr Bodnár.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner