​Křivoklátské okruhy. Z osmi možností si vybere každý

Křivoklátsko - to je ráj pro všechny milovníky silniční cyklistiky. Právě pro ně je tu připraveno hned osm značených okruhů a plusem je oblíbená vrchařská soutěž, ve které se můžete poměřit i se zajímavými jmény české cyklistiky.

Mini okruh má jen 18 kilometrů a převýšení 105 metrů. Pokud byste měli pocit, že to zase nemá tolik společného se silniční cyklistikou, kdy se najeté kilometry i nastoupané metry doslova hltají, hledejte dál.

Třeba vás osloví Unhošťský okruh s délkou 32 kilometrů a převýšením 210 metrů. Stále to není parametrově ono?

Chýňavský okruh slibuje dvě až tři hodiny na kole a k tomu 46 kilometrů a 475 nastoupaných metrů.

Bratronický okruh 55 kilometrů a 555 metrů.

Určitě jste si už všimli, že jednotlivé Křivoklátské okruhy mají vzestupnou tendenci, takže si snadno najde každý ten svůj. A nemusí jít nutně jen o kondici, ale také časové možnosti a lákavé okolí.

Bělečský okruh nabízí 63 kilometrů a 688 metrů.

Nižborský okruh pak 68 kilometrů a 745 metrů.

Zbečenský okruh 76 kilometrů a 997 kilometrů.

Tím kultovním a nejobtížnějším je pak samotný Křivoklátský okruh s 90 kilometry a 1245 nastoupanými metry.

Křivoklátské okruhy jsou systémem atraktivních silničních cyklistických tras různé obtížnosti ve Středočeském kraji, využívající komunikace s minimálním provozem, ale současně kvalitním povrchem pro pohodlnou a co možná nejbezpečnější cyklistiku. Cílem jejich tvůrců bylo nabídnout vhodnou alternativu ke stávajícím cyklostezkám, jejichž trasa často kombinuje jízdu po běžných komunikacích s terénními úseky, které mohou méně zdatným cyklistům a těm bez vhodného vybavení způsobovat problémy. Vzorem byly evropské regiony jako Itálie, Francie a Španělsko s propracovaným systémem silničních rekreačních okruhů pro cyklisty a garantem projektu je Klub pražských cyklistů.

Díky tomu všemu si přímo ze stránek Křivoklátských okruhů můžete stáhnout data pro nahrání do navigace, zúčastnit se některé z pravidelných společných vyjížděk, které organizuje paralympionik Michal Stark nebo se díky bezplatné mobilní aplikaci Strava zapojit do soutěže nejlepších vrchařů. Na výběr je z šesti zvolených stoupání, díky aplikaci můžete porovnat svůj čas třeba s bikery Kristianem Hynkem a Matoušem Ulmanem nebo Jiřím Hudečkem či dráhovým reprezentantem Martinem Hačeckým.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner