​Květen patří sportu! Užijte si turistický pochod nebo třeba cyklistické závody

Teplé počasí jarních měsíců si vyloženě říká o pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu. Aby vám při sportování nechyběla motivace, zařaďte do svého kalendáře i nějaký závod, který prověří vaši kondici. Možností je spousta, inspirovat se můžete několika tipy, které jsme pro vás vybrali.

Mnoho dalších akcí najdete v kalendáři na webuSport v okolí.

Běh

Seriál Běhej lesy v sobotu 21. května nabídne krásnou trasu lomem Velká Amerika, kaňonem s jezerem a přírodou s královským výhledem na hrad Karlštejn. Připraveny jsou okruhy dlouhé 13 a 19 km, které vedou převážně po nezpevněných cestách.

Turistika

Teslácký šotek – tak se jmenuje tradiční turistický pochod, který v sobotu 21. května pořádá jihlavský Klub českých turistů. Akce je určena pro pěší, cykloturisty i rodiny s dětmi, takže se zúčastnit může opravdu každý. Pro pěší výlet můžete vybírat z šesti variant od 4,5 km dlouhé kočárkové trasy až po 42 km určených pro výkonnostní turisty.

Cyklistika

Další roky prověřenou klasikou je Silesia Bike Marathon. V sobotu 21. 5. dospělým nabídne tratě dlouhé 20, 55 a 90 km vedoucí kolem zámků Raduň, Hradec nad Moravicí, údolím řeky Moravice a tím nejkrásnějším z přírodního parku Moravice a podhůří Nízkého Jeseníku. Součástí je vše, co k horské cyklistice patří. Lesní cesty, singltreky, technické pasáže, parádní sjezdy, ale také nějaké ty výjezdy. Kopce jsou ovšem sjízdné a odměnou vám budou parádní výhledy od Jeseníků až po Beskydy. Organizátoři zde ale pamatují i na děti, které se mohou vydat na kratší varianty závodu.

Triatlon

Pokud se vám jedna disciplína zdá málo, můžete vyrazte na Poděbradský triatlon. V hlavním závodě se poplave 700 m, následovat bude 30 km na kole a na závěr je nachystán 7 km dlouhý běžecký úsek. Připraveny jsou i výrazně kratší trasy pro děti už od 8 let, takže závodit může celá rodina.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner