​Léto u vody. Aquazorbing, vodní pólo i hry pro děti

Proměňují se vaše děti v létě ve vodní živočichy? Využijte toho a díky různorodým aktivitám jim udělejte z vody přirozené prostředí. Jenom učení plavání totiž není všechno.

Co si počít u vody? Prostě do ní vlézt!

Jsou prázdniny, právě tohle je ten správný čas, který je třeba trávit s dětmi a snažit se je přirozeně rozhýbat.

Někde vám s tím pomůže půjčovna loděk a šlapadel, jinde narazíte třeba na aquazorbing a to je teprve věc! Velká nafukovací koule z průhledného PVC o průměru dva metry! Do té vlezete a můžete si vyzkoušet, jak se chodí nebo dokonce běhá po vodě. Není to zase tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale o to je to větší letní výzva. Skvělé na tom je, že do koule se vejdete i s dítětem.

Trénovaní lidé dokáží kráčet po vodě klidně i osm minut, bez zkušeností to však nevydržíte ani minutu. Jenže jen o době chůze to není, při aquazorbingu můžete vymýšlet různé prvky nebo si půjčit kouli s umístěným skládacím kolem, a to je pak teprve paráda!

Pokud raději cestujete s vlastním vybavením, přibalte plastovou branku na vodní pólo. Stačí branka a míč a máte zábavu na celé hodiny. Děti se při ní navíc nenásilnou formou zdokonalují ve šlapání vody a sžívají se s vodním živlem.

A teď přidáme pár tipů, díky nimž budou dny strávené na břehu řek, přehrad a rybníků ještě intenzivnější.

Vytyčte dětem trasu, při které budou mít vodu jen po prsa. Jejich úkol bude jednoduchý - doručí zprávu. Dejte jim čistý list papíru, který je třeba přenést z bodu A do bodu B. Papír musí zůstat suchý!

Nebo takový lov kachen... Vody by opět mělo být po prsa, lovci utvoří kruh kolem kachen a plastovými míčky se je snaží trefit. Kachna může uniknout jen uskočením nebo potopením.

Do třetice vyzkoušejte mlýnské kolo, při kterém děti zdokonalí splývání. Jedno dítě "ulehne" na vodu a všichni zbylí s ním pomalu otáčejí ve směru hodinových ručiček.

Nevybrali jste si? Vyzkoušejte další vodní hry.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner