​​Martin Doktor a teď Josef Dostál. Sport, kde být obrem nemusí být jen výhoda

Měří 202 centimetrů a udává hmotnost 112 kilogramů – parádní parametry! Vaše děti se však mohou věnovat rychlostní kanoistice, i když postavy stříbrného medailisty z Ria Josefa Dostála nikdy nedosáhnou.

Je dvojnásobným mistrem světa z roku 2014, kdy závodil na kilometru jak na čtyřkajaku, tak v kategorii kajakářů. Teď o sobě může tvrdit, že je i dvojnásobným olympijským medailistou a postupně se ve svých třiadvaceti letech posunuje ke svému životnímu snu – zlatu z Her. V Londýně byl se svými parťáky na čtyřkajaku bronzový, v Riu přetavil svoje osamostatnění ve stříbro.

Josefova postava sice pomáhá, ale není pro kajak zrovna ideální. Prostě se má do něj potíže vejít. Není divu, když jeho maminkou byla volejbalová reprezentantka Eva Emingerová. Sport si však vybral na popud svého otce.

„Mě to vždycky táhlo k vodě. Zkoušel jsem i jiné sporty, ale táta trénoval kanoistiku a tak mě bral na soustředění, kde jsem už od mala pádloval. Když mě jiné sporty nezaujaly, skončil jsem nakonec u kanoistiky a vypadá to, že se to vyplatilo,“ tvrdil po závodě v olympijském Londýně.

A skvělý závod v Riu to jen potvrdil.

Česká rychlostní kanoistika tak po dvaceti letech navázala na individuální úspěchy Martina Doktora, který v Atlantě vybojoval dvě zlata.

Štěstí a knedlíky. Jak Martin Doktor prožil snovou Atlantu.

Hvězdy rostou v nejlepší loděnici na světě.

Zajímá vás rychlostní kanoistika? Najděte si nejbližší oddíl a vydejte se na trénink.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner