​Na kole i na koloběžce. Sjeďte si Bukovou Horu

Hora dvou sezon. I tak by se mohla pojmenovat Buková Hora u Jablonného nad Orlicí. V zimě tu najdete báječné podmínky pro lyžování, v létě zase Bikepark Červená Voda, který nabízí trasy jak pro cyklisticky zdatné tatínky a maminky, tak pohodovou rodinnou vyjížďku.

Cyklistické trasy v okolí Bukové hory nabízí pohodové sjezdy z vrcholu, kam vás dopraví místní lanové dráhy. Trasy mají různou délku, povrch a obtížnost. Mnoho cyklistů a bikerů zařazuje do svých výletů právě dopravu lanovkami, protože sjezdy na všechny strany jsou naprosto unikátní. Dopravit se ke spodním stanicím lanovek můžete buď po vlastní ose nebo auty - parkování je zdarma.

Po vyvezení lanovkou je k dispozici ke sjezdu z vrcholu Bukové hory pět základních velmi pohodových tras.

První sjíždí do Červenovodského sedla, druhá trasa začíná z vrcholu shodně do sedla a pokračuje na Suchý vrch na rozhlednu, třetí vede směrem na Heroltice a Štíty, kde můžete navštívit Acrobat park olympijského vítěze Aleše Valenty, čtvrtý sjezd vede do obce Čenkovice a konečně posledním sjezdem je cca 4,5 km dlouhá trasa příčnými cestami do Mlýnice a následně cyklostezkou do Králík a Hanušovic.

Přímo na místo vás dovezou i cyklobusy, využít můžete i vlakové spojení.

V Červené Vodě najdete spoustu zábavných aktivit, ale čas si rozhodně vyhraďte na horské koloběžky, které nahradí váš bike. Buková hora pak nabízí o prázdninových víkendech dvě nová unikátní disc golfová hřiště s propojením obou údolí vzdušnou přepravou lanovkami. Startuje se na vrcholu Bukové hory a hřiště se rozprostírají na sjezdovkách obou areálů.

Partner
Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner