​Na kole po stopách slovenských medvědů

V Česku najdete skvělé cyklotrasy, ale podle mnohých jsou na Slovensku ještě lepší. To je dáno především jejich různorodým terénem. Využijte druhou polovinu prázdnin k jejich otestování.

Na Slovensku mají více než 13 000 kilometrů značených cykloturistických tras, snadno si proto najdete i tu svou oblíbenou.

Proč ale vlastně na Slovensko?

Protože charakter cyklostezek naplňuje představu rodinné vyjížďky. A je jedno, jestli zvolíte výpravu přímo do divoké přírody, kdy vás i na kole čekají nezapomenutelné zážitky při prozkoumávání typických vrchů a dolin, meandrů i skalních masivů nebo se budete pohybovat v okolí středověkých měst jako je Kremnica či Kežmarok nebo romantických hradů a zřícenin jako je třeba Bojnický zámok. Všechny cesty bývají opravdu "family friendly", to však neznamená, že si vyznavači adrenalinu nenajdou freeridové a downhillové tratě v bikeparcích ve Vysokých i Nízkých Tatrách, Bachledovej dolině, na Malinom Brde či v Oščadnici.

Kam tedy vyrazit?

Co třeba hned kousek za hranici, na Kysuce? Zkuste pohodovou trasu ze Staré Bystrice do Nové Bystrice a napojte se na okruh vedoucí okolo vodní nádrže Nová Bystrice. Ve Staré Bystrice najdete nejen příjemné ubytování, ale hlavně krásný orloj, o kterém se tvrdí, že je nejpřesnější na celém světě. A pak si už vychutnávejte neuvěřitelnou přírodu a scenérie v okolí vodní nádrže. A pozor, tady opravdu můžete potkat medvědy!

Stará Bystrica, ležící jen kousek od hlavního tahu z Čadce do Žiliny, je vůbec zajímavým výchozím místem. Je to vstupní brána hned do několika cyklistických rájů. O nedaleké Oščadnici už byla řeč, ale na kolech můžete vyrazit i do Terchové, spojené s legendárním Jurajem Jánošíkem, a vydat se tak na Fatru nebo třeba na Oravu.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner