​Na kole, po svých nebo po stěnách. Podzimní sportovní program je bohatý

Život je pohyb. Pravidelným pohybem můžeme jenom získat, a to obzvlášť v tomto podzimním období, kdy jsou respirační onemocnění častější. Nechte se inspirovat tipy na sportovní aktivity, které jsme pro vás vybrali.

Mnoho dalších akcí pak najdete v kalendáři na webu Sport v okolí.

Víkendová cyklistika se Sportkids - drandit na kole patří mezi povinnou výbavu každého správného kluka a holky. Pomůžeme vám ji doplnit či získat. Naučíme vaše špunty to pořádně (a přitom bezpečně) rozjet. K ruce dostanou zkušené a trpělivé instruktory, kteří je hravě naučí správné, a především bezpečné jízdě na kolech či kolečkách. Kroužek probíhá vždy v sobotu a neděli od 9:00 do 12:00 a je vhodný pro děti od 3 do 12 let. Vedle nových nebo vypilovaných dovedností získají i spoustu kamarádů.

Nedělní bruslení pro veřejnost se koná na Zimním stadionu v Ústí nad Labem. Pokud jste milovníci tohoto zimního sportu, můžete si tu zabruslit v čase od 17:30 do 19:00.

Karatisti z Ostravy-Hrabůvky pořádají nábor do kurzů karate pro mládež. Proběhne v úterý 19. října od 17.00 do 18.00 a je vhodný pro děti od 5 do 16 let.

Běh pro republiku – tak se jmenuje akce, která se koná 31.10. v Lešticích, a to na oslavu vzniku republiky s cílem připomenout si osud lidí uvězněných v táboře Vojna a v dalších komunistických vězeních. Bude připraven okruh Vojna - Žežice - Lešetice - Vojna o délce pět kilometrů (pro děti 200 m). Poběží se v okolí Památníku Vojna, kde v minulosti vzniklo sedm informačních panelů představujících konkrétní místa a příběhy politických vězňů. Tito lidé utvářeli demokratickou identitu naší země a jejich příběhy se inspirujme i dnes.

Celodenní sportovní den pro děti od 5 do 12 let pro začátečníky a mírně pokročilé v lezení pořádají v Praze-Libuši. Akce s názvem Víkendová přespávačka s kurzem LEZENÍ se koná od 23. do 24. října. Na děti čekají nejrůznější hry v herně i venku, základy správného lezení na umělé stěně pomocí her anebo také tvoření.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner