​Na Monínci se už lyžuje. Sníh si užijí především děti

Sezona začala! Možná se to při pohledu z okna ještě úplně nezdá, ale už i v Česku můžete vyrazit na lyže. V Monínci se otevřela 26. října vůbec první sjezdovka v republice.

Říjnové školní prázdniny mohly děti strávit na sněhu. Právě pro ně je určena hotelová sjezdovka na Monínci, která je otevřena už šestý den. Na 200 metrů dlouhé sjezdovce se děti snadno naučí základům lyžování a natrénují i jízdu na pomě. To všechno v podzimním počasí, kdy v okolí sjezdovky je tráva a stromy ještě stále hrají všemi barvami. Lyžuje se zatím o víkendech vždy od 9 do 16 hodin a to díky technologii umělého sněhu Snowfactory, který je bez chemických přísad - stačí opravdu jen voda a vzduch a vytvoří se ledové šupinky o teplotě -5 °C.

Středočeský Monínec se tak pyšní letošním primátem. Podle plánu se 17. listopadu přidá hlavní sjezdovka s kotvou, která bude mít zpočátku střídavý provoz. Od úterý do čtvrtka půjde o večerní lyžování, od pátku do neděle o denní režim. Sedačková lanovka si počká až na každodenní provoz a ten přijde až v průběhu prosince.

Pokud jste ale začátečníci nebo se snažíte naučit lyžovat své děti, máte možnost už teď.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner