​Naboso Českým rájem či Zátopkova 10. Srpnové akce vás prověří i pobaví

Také letní srpen vybízí ke sportovním aktivitám a v Česku jich je v plánu víc než dost. Rádi běháte, jezdíte na kole či se prostě jen tak procházíte? Vybrat si můžete třeba z následující nabídky.

Zdroj: Ladislav Adámek

Dvanáctka běhá - pravidelné čtvrteční běžecké tréninky pořádá i v srpnu DDM Monet v Praze Modřanech. Účastníkům jsou k dispozici dva profesionální lektoři, kteří nabídnou pomoc nejen s technikou běhu, ale i výživou a podobně. Připraveno je zázemí se šatnami.

V Lomené aleji u Staré Boleslavi se zase můžete proběhnout po stopách atletické legendy. Závod Zátopkova 10, nesoucí jméno ikony vytrvalostního běhu všech dob Emila Zátopka, se koná v neděli 12. srpna. Na lesních cestách jsou připraveny dva pětikilometrové okruhy. A poběží se intervalově, což není zcela obvyklé. Mimo hlavní závod na 10 kilometrů je v programu také štafeta na 2x5 kilometrů a dětské závody.

Bosou nohou

Pokud vás láká spíš kolo, zavítejte do jihočeské Jistebnice. Na 18.8. tu přichystali rovnou maratonskou trať. Trasa dlouhá 45 kilometrů vede členitou krajinou Jistebnické vrchoviny a to včetně výjezdu na její nejvyšší vrchol - Javorovou skálu. Připraven bude i zkrácený okruh o délce 26 kilometrů. V rámci doprovodných akcí proběhnou závody pro děti a mládež. Závod je součástí Jihočeského MTB poháru.

Urban Challenge Ostrava je přesně pro ty z vás, kteří si běh rádi zpestří nějakou tou překážkou. Městský překážkový běh míří do Ostravy už podruhé. Připravena je 5 kilometrů dlouhá trasa s více než 25 originálními překážkami, které prověří vaši fyzickou i psychickou odolnost. Součástí jsou i závody pro děti. Akce se koná 25. srpna.

Baví vás turistika naboso? Pak je pro vás ideální akcí Bosá Boseň. Na zhruba 10 kilometrů dlouhou trasu se můžete bez bot vypravit 25. srpna. Trasa vede Českým rájem přes hrad Valečov, Drábské světničky a Studený průchod. Naboso mohou i začátečníci a děti.

Srpen však nabízí akcí mnohem víc. Najdete je TADY.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner