​Náš tip na víkend s dětmi: Koloběžka Cup 2017

Závody na koloběžkách nejsou jenom o potu a vynaloženém úsilí zvítězit. Kolem toho může být spousta zábavy! Přesně tohle tvrdí organizátoři sobotního Koloběžka Cupu, který se koná v Divoké Šárce na koupališti Džbán. Závodních kategorií i doprovodného programu je tolik, že určitě nebudete zklamaní.

Koloběžka Cup je sportovně – charitativní projekt určený pro všechny, kteří mají chuť se projet na koloběžce, zazávodit si o atraktivní ceny, užít si zajímavý doprovodný program a zároveň podpořit Nadaci Jedličkova ústavu. Svou podporu dětem s handicapem věnujete ať svou účastí v samotném závodě nebo tak, že si přijdete do areálu užít samotný doprovodný program. Koloběžka Cup se odehraje v Praze tuto sobotu a začíná se v deset hodin. Připravené jsou trasy 200 metrů (pro děti mladší 10 let), 1,6 kilometru (kategorie 11-15 let) a 10,6 kilometru (pro všechny nad 16 let). Trasy jsou vedeny po pevné betonové či asfaltové ploše. Skvělé je, že koloběžky si můžete půjčit přímo na místě!

Říká vám něco Kadaňský drak? To je veřejný závod malých dračích lodí, který se koná v Kadani jak zítra, tak v pátek, a to v areálu loděnice TJ Vodní sporty Kadaň. Součástí je i Školní pohár pro školáky ze základních i středních škol. Můžete strávit krásné dva dny u vody, v areálu je zajištěno občerstvení a děti se mohou vyřádit třeba na skákacím hradu.

V Ostravě se bude hrát basketbal. Basketbalový klub NH Ostrava totiž pořádá na závěr sezony streetballový turnaj ve hře 3 na 3. Stačí být v sobotu v 8:30 v hale Tatranu, kde se spustí registrace týmů. Startovné dělá 150 korun za tým a ten by měl být složený ze čtyř hráčů kategorií U10-U17.

Dolní Lhota u Luhačovic se stane dějištěm Kozařského horského půlmaratonu. Začíná se v sobotu ve 13 hodin a setkání účastníků v dostatečném časovém předstihu i samotný start proběhne v Dolní Lhotě u myslivecké chaty. Poběží se po zpevněných cestách kolem Kameničné na Uhliska, k silnici na Haluzice pod Papradnou a zpět. Startovné se nevybírá, kdo chce však na akci přispět, může tak učinit na místě, dobrovolně jakoukoliv částkou. Jedná se o neformální setkání běžců za účelem sportovního výkonu a skvělého zážitku, nikoliv soutěžního klání, čemuž odpovídá i právě absence startovného.

Vybrali jste si? Jde jenom o drobnou ochutnávku víkendového sportovního menu, kompletní nabídku všech akcí, na kterých můžete aktivně trávit čas i se svými dětmi, najdete v kalendáři Sportu v okolí.

Partner
Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner