​Neberte nám naši hru! aneb Kodex fotbalového rodiče

Fotbal je hra a má především bavit. Právě proto vznikla iniciativa, která chce malým fotbalistům a jejich rodičům připomenout, co je radost ze společného úspěchu a chování fair-play. Neberte nám naši hru!

Zdroj: Pixabay

Téměř 4500 rodičů podepsalo Kodex slušného rodiče, ve kterém se zavazují ctít základní myšlenku projektu Neberte nám naši hru!, která zní: Fotbal je radost, ne souboj o život.

Co takový kodex obnáší?

Jde o šest jednoduchých bodů, které mohou vrátit na fotbalové trávníky slušnost, respekt i pokoru.

  • Chci, aby se mé dítě vracelo ze zápasů i tréninků s úsměvem a chutí do dalšího sportování.
  • Já i mé dítě jsme jeden tým, který vždy drží spolu, a to i ve chvílích, kdy se nedaří.
  • Nikdy nenadávám malým fotbalistům a fotbalistkám.
  • Vždycky respektuji rozhodnutí trenéra nebo rozhodčího.
  • Po zápase si klidně podám ruce s rodiči z druhého týmu.
  • Nezáleží na tom, zda mé dítě bude hrát za reprezentaci, nebo si jen zakope s kamarády pro radost. Mým přáním je, aby fotbal a sportování obecně bylo nedílnou součástí mého života.

Fotbal zůstává českým sportem číslo 1 a je jedno, jestli se mu děti věnují organizovaně v ambiciozních klubech nebo jen společně se svými kamarády. Projekt Neberte nám naši hru! chce do dětského fotbalu vrátit radost a vášeň ze hry. Má děti naučit hodnoty fair-play, ale také chování v jejich duchu. Stejně tak spolupráci, radosti ze společného úspěchu a podpory kamarádů bez ohledu na to, jestli se zrovna daří, nebo nedaří.

Připojíte se svým podpisem a zavážete se dodržovat zmíněné hodnoty?

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner