​Nejlepší stroj na cvičení? Vlastní tělo! Takhle na sobě dře Jaromír Jágr

K ničemu nepřišel zadarmo. Hokejová legenda Jaromír Jágr na sobě od dětství tvrdě pracoval a neustal v tom ani s blížící se padesátkou, kdy stále hraje vrcholově hokej. A jak se druhý nejproduktivnější hráč historie NHL fyzicky připravuje?

Zdroj: Getty Images

Na dětství vzpomíná Jaromír Jágr rád. Současná mladá generace by mu ho ale nezáviděla. Hokejová ikona dřela na rodinném statku, kam nejdříve musela uběhnout z domova osm kilometrů. Několik hodin pak Jágr vidlemi přehazoval slámu a obstarával hospodářství. Přirozenou cestou tak posiloval tělo.

Žádné činky

Volný čas následně trávil dalším posilováním. „Neúčastnil jsem se těch typických klukovských her, protože jsem nikam nepatřil. Proti klukům, se kterými jsem hrál hokej, jsem byl moc mladý a se svými vrstevníky jsem se téměř vůbec nekamarádil,“ prozradil Jágr. Měl tak dost času na cvičení. „Táta mě vždycky vedl k tomu, abych posiloval vlastní váhou těla. Žádné činky, ale dřepy, kliky a podobné cviky, to bylo to pravé. A dělal jsem jich fakt hodně. Nejvíc asi ve třetí třídě, dřepů mohlo být denně takových tisíc až dva tisíce, a k tomu ještě sto kliků,“ šokoval před lety hokejista ve svém životopisu. A dobře věděl, proč to napsal.

„Vím, že to je dobrá věc, i sami kluci, kteří teď se mnou hrají v Kladně, říkali, že to v mládí dělali. K tomu nepotřebuje člověk žádný stroj. Vždycky říkám, že nejlepší jsou cviky, kdy si člověk vystačí s vlastním tělem. A ještě k tomu je nejlepší, když dělá při tom něco příjemného a vůbec mu nepřijde, že cvičí. Vybavuju si, jak jsem se třeba koukal na film a při něm jsem udělal tři sta dřepů. A ani jsem nevěděl, jak,“ vyprávěl Jágr pro deník Sport.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner