​Objevte svoji výjimečnost. Je tu T-Mobile Olympijský běh

Přes pět tisíc přihlášených běžců a bezmála čtvrt milionu korun pro Českou olympijskou nadaci. Dosavadní bilance T-Mobile Olympijského běhu je skvostná, ale pořád ještě není konečná. Rozšířit ji můžete i vy. Jak? Registrací na běžecký svátek, jehož letošním mottem je výjimečnost. Běží se 22. června na víc než osmdesáti místech Česka. Včetně Zlatých závodů v Praze a Brně.

Zdroj: www.olympijskytym.cz

Stala se z toho pěkná tradice, 23. června se po celém světě slaví Olympijský den – a na jeho počest se vždy nejbližší středu tomuto datu v Česku konají běžecké závody. Od roku 1987, kdy je startoval legendární Emil Zátopek, se rozrostly do dnešní podoby T-Mobile Olympijského běhu. Letošní ročník se uskuteční 22. června se společným startem v 18.00.

Znáte tři základní hodnoty olympismu? Tady jsou: výjimečnost, respekt a přátelství. Zastavme se hned u první – výjimečnost je hlavním tématem letošního T-Mobile Olympijského běhu. Neznamená to, že byste museli být nejlepší z nejlepších nebo být zklamaní, pokud se nevejdete na medailové pozice. Výjimečnost se probouzí v každém z nás.

Proběhněte se s Paulovými

Pocit výjimečnosti pramení především ze snahy a chuti bojovat, překonat sám sebe. Jak na běžecké trati, tak v pracovním životě. Zakladatel moderního olympismu Pierre de Coubertin přece říkal: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“ Slavný výrok patří i k základním myšlenkám T-Mobile Olympijského běhu. Vítězem je každý bez ohledu na pořadí, a právě v tom se skrývá kouzlo téhle populární akce.

„Sport není jen o medailích. Jde o to sportovat naplno, mít ze sebe radost a zlepšovat se,“ říká David Novotný, manažer T-Mobile Olympijského běhu. „V našem závodě chceme především strávit společný čas pohybem a radovat se z něj. Je přitom úplně jedno, jestli se svou trasu rozhodnete uběhnout nebo třeba ujít s kočárkem.“

I letos jsou znovu nachystané Zlaté závody T-Mobile Olympijského běhu, které opět hostí Praha a Brno. V Praze se poběží v oboře Hvězda, která je oblíbeným místem nejen pro rekreační sportovce. Děti do 15 let mají na výběr tratě 100, 500 a 1000 metrů, dospělí buď pět, nebo deset kilometrů. Mimochodem, na místě se můžete potkat třeba s elitními českými curlery Zuzanou a Tomášem Paulovými.

Jak se šermíř hecnul

V Brně bude start, cíl i zázemí závodu v areálu Komec (městská část Brno-jih). Závod povede podél Svratky na běžeckých asfaltových trasách. Dospělí si stejně jako v Praze mohou vybrat z tratí pět a deset kilometrů, děti čeká 100, 500 či 800 metrů.

„Já jsem se hecnul třeba právě při T-Mobile Olympijském běhu. Říkali mi: ‚Přihlásili jsme tě na závod.‘ Věděl jsem, že se běží pět nebo deset kilometrů, a tak jsem si myslel, že poběžím pětku. Jenže pak jsem měl na dresu desítku, ale dal jsem to,“ směje se šermíř Jiří Beran, držitel ocenění Českého klubu fair play.

Registrovat se můžete pouze online přes registrační systém na webu olympijskybeh.cz do 12. června, na místě už to nepůjde. Možná oceníte i novinku, kdy kromě sebe můžete najednou přihlásit i své blízké či kamarády. A ještě jeden důležitý rozměr T-Mobile Olympijského běhu: svojí účastí přispějete částkou 50 korun na Českou olympijskou nadaci, která je automaticky věnována z každého startovného.

Najdetě si svůj běh ve svém okolí.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner