​Od panenky Barbie k olympijským triumfům. Ledecká si plní sny

Plní si své dětské sny. A nejen ty sportovní. Dvojnásobná olympijská šampionka Ester Ledecká má nově třeba svou vlastní panenku Barbie, kterou dostává každý rok jen 10 nejúspěšnějších žen z celého světa. „Hrála jsem si s nimi jako malá. A na tuhle jsem se teď opravdu těšila, že si zase pohraju,“ směje se třiadvacetiletá sněhová superstar.

Zdroj: Ondřej Pýcha/Barbie

Už coby dítě věděla, že se nevzdá ani jedné ze svých sněhových lásek. A tak stále kombinovala lyže se snowboardem – trpělivě, krok po kroku, přesvědčovala o své touze všechny, kteří tvrdili: Tohle nepůjde! Na olympijských hrách v Pchjongčchangu 2018 však triumfy v lyžařském Super G a v paralelním obřím slalomu na snowboardu dokázala, že je její cesta správná.

Nohama na zemi

Nic není nemožné, pokud tomu opravdu uvěříte. Tahle tvrdohlavá holka to dobře ví, i proto zůstává nohama na zemi. „V podstatě si stejně pořád jedu po té své lajně,“ vysvětlila na dotaz, zda s ní poolympijský humbuk zamával.

V praxi to znamená také obrnit se proti přílišným očekáváním. „Často se s tím teď setkávám. Lidé právě kvůli olympiádě očekávají víc, než jsem v tuto chvíli schopna dosáhnout,“ líčí. „Mým druhým nejlepším výsledkem v Super G je 17. místo a to mě vrací do reality. Samozřejmě se vždycky budu snažit vyhrát, ale vím, že se ještě nějakou dobu budu do té špičky dostávat. Budu trpělivá a budu se snažit zlepšovat krok po kroku.“

Její osobní ambice proto prozaické. „Strašně nerada dopředu něco říkám, hodně totiž záleží na tom, jak se ten den kdo vyspí. Budu se snažit, jak nejlíp budu moct. Já vždy chci podat takový výkon, který je v mých silách.“

A jak to mají vaše děti? Nejen lyžařské a snowboardové kluby a kroužky ve svém okolí najdete ZDE.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner