​Olympijské festivaly nabídnou téměř 50 sportů. Vyzkoušejte lezecké disciplíny Adama Ondry a nové skateparky

Už v pátek 23. července se otevřou brány Olympijských festivalů v Praze a Brně. Jedinečná akce, kterou podle vzoru Českého olympijského výboru organizují letos poprvé například v Austrálii a v Nizozemí, návštěvníkům opět umožní prožít nezapomenutelnou atmosféru, radost z fandění při olympijských kláních a spoustu zábavy díky nabitému programu. Projekt navíc letos osvěží hned několik novinek – Olympijská vzdělávací zóna EDA, příměstské tábory pro děti, nebo nové olympijské sporty.

Oba Olympijské festivaly se otevřou 23. července v devět hodin ráno a vstupné bude první den zdarma. Slavnostní zahájení v Praze začne v pravé poledne, v brněnském areálu tentýž den v šest večer. Na obou místech vystoupí frontman kapely Mirai a nebudou chybět ani ambasadorky projektu Kateřina Emmons a Lucie Šafářová. V roli moderátorů CZECHTEAM. TV se pak návštěvníci pražského festivalu setkají s dalšími úspěšnými olympioniky, Tomášem Vernerem, Andreou Sestini Hlaváčkovou a Kristýnou Hoidarovou Kolocovou.

Od 13:00 můžete na velkoplošné obrazovce sledovat zahájení her v Tokiu se společným nástupem všech výprav. Pokud si tento zážitek nechcete nechat utéct, zarezervujte si určitě s předstihem vstupenku na webu festivalů, neboť kapacita areálu musí být z bezpečnostních důvodů omezena.

I v dalších dnech Olympijské festivaly nabídnou jedinečný program. V Brně se návštěvníci mohou těšit na tenisovou exhibici, ve které v sobotu 24. července tenistky Lucie Šafářová a Dája Bedáňová vyzvou hokejisty Tomáše Plekance a Martina Nečase. Kdo jim bude dělat rozhodčího je zatím tajné. Výtěžek klání poputuje na podporu nadačního fondu Radost dětem.

Program Olympijských festivalů bude pestrý a dynamický, proto sledujte nejen stránky www.olympijskyfestival.cz, ale i náš Facebook a Instagram. Například pátek 30. července bude v Praze ve znamení České olympijské nadace, která dlouhodobě podporuje mladé sportovce ze znevýhodněných rodin. Pro návštěvníky je od 14 hodin připravena přednáška Jana Mühlfeita s názvem Odemykání dětského potenciálu. V 17 hodin hvizd píšťalky odstartuje fotbalové utkání mezi týmem umělců Real Top Praha a olympioniků, jehož výtěžek půjde právě mladým sportovcům podpořeným nadací.

Během pražského i brněnského festivalu si budou moci návštěvníci vyzkoušet desítky nejrůznějších olympijských i neolympijských disciplín na jednom místě. Cílem projektu je vrátit děti ke sportu. Nejen pro ně bude v Brně lezecká stěna, která nabídne všechny tři olympijské disciplíny – bouldering, lezení na rychlost a lezení na obtížnost. V nich se v Tokiu o medaili porve čtyřnásobný mistr světa Adam Ondra. Věříme, že mu budeme moct ve čtvrtek 5. srpna společně fandit při finálovém závodu a 8. srpna se snad dorazí přivítat i s fanoušky na brněnském festivalu.

Připraveno je i zázemí pro další novinku olympijského programu. V rámci festivalů vznikly za podpory Toyoty dva zbrusu nové skateparky, které zůstanou ve dvou největších městech České republiky i po skončení akce. Na jejich podobě se podílel také vítěz světového poháru Maxim Habanec, takže si v nich na své přijdou jak začátečníci, tak náročnější skateboardisti. Během festivalů bude možné si zde veškeré vybavené zapůjčit a začít pod dohledem instruktorů, kteří zde budou pro návštěvníky každý den. Poslední den festivalů se v obou lokalitách navíc uskuteční závod ve freestylu, v němž se návštěvníkům předvede česká skateboardingová reprezentace.

Dorazte od 23. července do 8. srpna na Olympijský festival v Praze nebo Brně a prožijte léto olympijsky!

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner