​Olympijské tábory: sport, fandění a magická atmosféra

Úspěšný projekt Olympijských festivalů letos představí hned několik novinek. Jednou z nich jsou příměstské tábory. „Chceme, aby děti během pěti dnů prožily svou malou olympiádu. Vyzkouší si dvacet sportů, dozví se víc o olympismu a na závěr dostanou analýzu svých sportovních dovedností,“ upřesňuje Lucie Šafářová, ambasadorka Olympijského festivalu. „To vše pod vedením zkušených lektorů a nás olympioniků.“

Příměstské tábory se uskuteční v rámci festivalů v Praze (Olymp Centrum sportu) a Brně (SKP Kometa), ve dvou turnusech od 26. – 30. července a 2.- 6. srpna.

Na své si tu přijdou všichni příznivci sportu ve věku od 7 do 15 let. Pro denní program budou děti rozděleny podle věku do skupin maximálně po dvaceti, aby se jim lektoři mohli pečlivě věnovat. V průběhu tábora si děti vyzkoušejí dvacet olympijských i neolympijských sportů, včetně těch, ke kterým se běžně tak často nedostanou.

Sport si ale děti užijí i jinak. Během dne budou mít příležitost se vzhlédnout v ikonách českého sportu, ať už díky hvězdným hostům festivalu, nebo při společném fandění našim borcům v Tokiu. Během odpoledne se navíc dozvědí spoustu zajímavostí v Olympijské zóně EDA, která dětem přiblíží zákulisí Olympijských her. „Děti celou zónou provedou speciálně vytvořené kreslené postavičky Eda a Ola. Vysvětlí jim hravou formou, jaké jsou olympijské hodnoty a co znamenají. Součástí je i řada venkovních aktivit a na ty se těším nejvíc,“ doplňuje bronzová olympionička v trojskoku Šárka Kašpárková, která bude fungovat jako lektorka vzdělávací zóny Eda a organizátorka části sportovišť během celého festivalu v Brně.

Pokud pro své děti ještě nemáte na uvedené termíny program nebo váháte, jak s nimi přes léto sportovat, přihlaste je na Olympijský tábor. Děti všeho věku zde zažijí spoustu zábavy, zasportují si a zažijí jedinečnou atmosféru při fandění našim hrdinům v Tokiu. Podrobnosti o jednotlivých turnusech a jejich programech naleznete ZDE.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner