​Ondřej Synek radí, kdy začít s veslováním. V Brandýse otevřel novou loděnici

Je pětinásobným mistrem světa a držitelem tří olympijských medailí, veslování se přitom Ondřej Synek začal věnovat až ve třinácti letech. „Je ideální, když se děti začnou s veslováním seznamovat kolem deseti let. K vodě by je mohla zlákat parta kamarádů stejně jako mě,“ říká.

Ať už by si chtělo vaše dítě veslování nebo třeba vodní slalom zkusit, myslete na to, že by se ještě předtím mělo naučit dobře plavat. U vodních sportů je to podmínka.

Veslování se trénuje jak na vodě, tak i na suchu. Důležitá u něj je síla v nohou a zádech, ruce jsou až vedlejší, i když to na první pohled tak nevypadá.

„Sedíme na sedátku, které je pohyblivé, proto je důležité být pevný v nohou,“ popisuje Synek. „Je to relativně náročný sport, ale taky jeden z nejkrásnějších. Jste venku v přírodě na čerstvém vzduchu a v létě se můžete ve vodě osvěžit.“

V naší rozsáhlé databázi najdete veslařských klubů celou řadu. Ondřej Synek začínal v Brandýse nad Labem, kde minulý týden také otevřel zbrusu novou loděnici.

Vejde se do ní kolem 70 lodí a sloužit bude několika dalším generacím. Sám Synek se jako předseda tamního veslařského klubu KV Kondor podílel na shánění financí.

„Jsem rád, že se nám konečně podařilo všechno dotáhnout. Stará loděnice nám padala na hlavu, teď se můžeme pyšnit krásnou novou stavbou, která snad do klubu přiláká další talentované veslaře.“

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner