​Oprašte s dětmi běžecké boty. Tipy na závody pro rodiče i ratolesti

Pomalu se otepluje, a tak počasí nenahrává pouze zimním sportům. Své ratolesti můžete s sebou vzít třeba i na přespolní běh. Náš kalendář jich nabízí nespočet. Máme pro vás pár tipů na následující dny.

Neděle 17.2. 2019

Krásný krosový závod dlouhý 11,1 kilometru pořádají v Kadani. Běh kolem Úhoště vede po loukách pod horou Úhošť včetně výběhu na ni samotnou. Závod je součástí Zimního běžeckého poháru Kadaň a Ligy běžců Karlovarského kraje. Pro malé ratolesti jsou nachystány dětské závody.

Neratovická 201 – tak se jmenuje netradiční závod, který se poběží v útrobách místního kulturního domu. Úkolem účastníků závodu bude vyběhnout v co nejkratším čase na výškové budovy KD Neratovice. Po doběhnutí na vrchol budou závodníci svezeni výtahem zpět dolů. Soutěží se ve výběhu se zátěží i bez, kategorie jsou připraveny i pro děti. Nově je připravena i kategorie Neratovický šerpa, při které se počítá kolikrát závodník vyjde schody s 20 kg na zádech během 30 minut.

Sobota 23.2. 2019

V Kuřimi naplánovali závod s názvem Malá cena Zlobice. Je dlouhý 7,3 kilometru a vede okolím obce Zlobice. Běh je součástí Kuřimské běžecké ligy. Dětské běhy budou rozděleny na dívky a chlapce při dostatečné účasti. Výsledky závodu se budou započítávat i do Orelské běžecké ligy.

Rohálovská desítka v Prusinovicích - závod dlouhý 10 kilometrů vede převážně po asfaltovém povrchu. Součástí jsou i závody pro děti a mládež, pro děti je účast na závodech zdarma. Závod patří do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje, Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje a Moravsko-slovenského běžeckého poháru.

Závod dlouhý 9,5 kilometru pro muže a 7 kilometrů pro ženy se line terénem v Sokolově. Jeho název? „O vítězství v únoru“. Připraveny jsou také tratě pro děti v délkách 1100m a 3000m.

Sobota 2.3.2019

Běh na 2 míle– to je otevřený závod v pražské Stromovce na 3,2 kilometru (1,6 km pro děti do 12 let), při kterém každý soutěží především sám se sebou. Je určen pro všechny věkové kategorie, pro běžce pomalé i rychlé, zkušené, občasné i začínající – pro každého, kdo běhá pro radost. A ať už si přijdete zlepšit svůj osobní rekord, zatrénovat si anebo se prostě příjemně proběhnout v krásném prostředí parku, na každého čeká v cíli ještě teplý lívanec se skořicí!

Neděle 3.3. 2019

Jarní přespolní běh - Memoriál L. Náprstkové startuje v parku pod Dobroměřicemi u cyklistického stadionu v Lounech. Hlavní závod měří 7,8 kilometru a běží se terénem. Součástí jsou i běhy pro děti od nejmenších po teenagery.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner