​Oslavte Olympijský den na T-Mobile Olympijském běhu

Největší tuzemská běžecká akce, T-Mobile Olympijský běh, se uskuteční ve středu 20. června 2018. Přesně v jeden okamžik oslaví společně 80 tisíc běžců na více než 80 místech po celé České republice Olympijský den. Běžci se mohou až do 11. června 2018 registrovat online.

Zdroj: ČOV

Středa 20. června, to je den, kdy se Česká republika zapojí do mezinárodních oslav Olympijského dne. Po celém světě se den slaví různými sporty a zapojeno je přes 4 miliony lidí z více než 100 zemí. V Česku se oslavuje Olympijský den závodem T-Mobile Olympijský běh, jehož historie sahá až do roku 1987.

Všichni, kteří by se rádi zapojili do oslav Olympijského dne, se mohou zúčastnit některého z více než 80 závodů, které se poběží najednou přesně v jeden okamžik po celé České republice. Tři největší, takzvané zlaté běhy, hostí Praha, Brno a Ostrava. Tam běžci zažijí atmosféru velké sportovní akce se špičkovým servisem a za účasti olympioniků. Klidnější rodinný závod čeká na ty, kteří si zvolí z několika dalších desítek závodů.

„Za vším stojí myšlenka, že by se každý měl pohnout a jít si zasportovat. Je jedno, zda to bude běh, nebo něco jiného. Olympijský den je jedinečným svátkem sportu jako takového,“ říká Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

V rámci T-Mobile Olympijského běhu účastníci neběží pouze pro sebe, část ze startovného jde na podporu činnost České olympijské nadace, která umožňuje sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. Loni bylo takto vybráno 295 700 Kč.

Do závodů se můžete přihlásit na www.olympijskybeh.cz do 11. června. Registrace na místě nebudou možné. Zaběhnout si můžete i svůj individuální závod. Stačí si stáhnout aplikaci EPP a s ní v den závodu běžet kdekoliv na světě. Vyběhané body pak věnujete České olympijské nadaci.

Kde se letos poběží?

Praha Zlatý závod Stromovka, Satalice, Královka, Ladronka, Petřín

MoravskoslezskýZlatý závod Ostrava, Háj ve Slezsku, Ostrava – Komenského sady, Ostrava – Hošťálkovice, Opava, Opava – Suché Lazce, Krnov, Havířov, Nový Jičín, Karviná

JihomoravskýZlatý závod Brno, Nový Šaldorf, Lelekovice, Vnorovy, Velké Bílovice, Ivančice, Hluboké Mašůvky, Heršpice – Jalový dvůr

Jihočeský – České Budějovice – Výstaviště, České Budějovice – Loděnice, Červená Lhota, Vimperk, Soběslav, Hlincová hora, Lipno nad Vltavou, Holubov

Středočeský – Mladá Boleslav, Tetín, Slaný, Říčany, Mníšek pod Brdy, Rakovník, Příbram, Bakov nad Jizerou

Ústecký – Kadaň, Račice, Most, Děčín, Teplice, Mšené Lázně, Louny, Budyně nad Ohří, Brozany nad Ohří

Karlovarský – Karlovy Vary, Ostrov u Karlových Varů

Vysočina – Jihlava, Kamenice, Moravské Budějovice

Královéhradecký – Hradec Králové, Třebechovice pod Orebem, Kostelec nad Orlicí

Liberecký – Liberec, Bedřichov, Vratislavice nad Nisou, Tuhaň, Zásada

Olomoucký – Olomouc, Lhota nad Moravou, Velká Bystřice

Pardubický – Pardubice, Ústí nad Orlicí, Osík, Klášterec nad Orlicí, Hlinsko, Horní Jelení,

Plzeňský – Stříbro, Radnice, Touškov, Klatovy

Zlínský – Zlín, Otrokovice, Holešov, Valašské Klobouky, Rožnov pod Radhoštěm

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner